Muži síce nezažívajú hormonálne zmeny, nemusia trpieť menštruáciu, stav pred ňou alebo po nej, dokonca ani tak často nemenia náladu ako my, no predsa sa nájdu veci, ktoré neznášajú. Či je to skúsenosťami alebo len ich preferenciami, to neviem, ale určite sa minimálne na jednom z týchto bodov zhodneme.

Muži sú z Marsu a preto ich správanie častokrát nedokážeme pochopiť, tak ako oni väčšinou nedokážu pochopiť nás. Toto je 5 vecí, ktoré mužom vadia, sú na ne naozaj hákliví.

1. Ak komentuješ jeho formu

Či už je vyrysovaný do plaviek, na bruchu má pekáč buchiet alebo len jeden veľký kváder, muži milujú pochvaly tak ako my. Neznášajú kritiku a hlavne nie od svojich nežných polovičiek. Chcú sa nám páčiť, milujú, keď sú pre nás jediní hrdinovia, no akonáhle sa rozhodneš komentovať jeho formu, je to hotová dráma.

2. Žiadna minulosť

Bývalí kamaráti, známi, ale hlavne bývalí partneri sú tabu. Téma, ktorá sa nemôže vyťahovať a už len pri zmienke mena im ide pena z úst. Pritom on nemá problém hovoriť o svojich bývalých, spomínať ich alebo ťa podpichovať.

3. Rady od kamarátok či mamy

“Je to naša vec, súkromná, prečo si to povedala im ?” To, že sa radíš s kamarátkami, mu pripadá ako zrada, ako vyťahovanie súkromných vecí z vášho osobného života. Cíti sa trápne a väčšinou sa len viac nahnevá. Je pravda, že kamarátky ani mamina do vášho vzťahu nevidia, ale predsa komu to máš povedať, kto ťa má ukľudniť, keď sa pohádate?

4. Sranda a podpichovanie

Muž, ktorý ťa nadovšetko miluje, snaží sa ťa chrániť a robí všetko, čo ti na očiach vidí, neznáša podpichovanie, provokáciu. Určite aj tvoj partner si vie urobiť srandu sám zo seba, občas si do parády zoberie aj teba a snaží sa obrátiť všetko na srandu, avšak hneď ako si začneš robiť srandu ty z neho, už to tak zábavné pre neho nie je a je urazený. Hmm, viem, je to s nimi ťažké.

5. NIČ.

Asi všetci muži mi práve teraz v tomto bode dajú za pravdu, že najhoršie z týchto všetkých bodov je, keď sa žena urazí. Na slovíčko “nič” sú hákliví a alergickí asi všetci muži na tomto svete. Pretože nevedia, čo sa odohráva v našej hlave, čo sa deje, prečo sme sa urazili a ako to majú napraviť. Jediné čo im ostáva je čokoláda, kvety a ospravedlňovanie sa, aj keď nevedia, čo spravili.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.