Keď sa povie ambiciózna žena, mnohí si predstavia takú, ktorá stavia kariéru na prvé miesto, ktorej nechýba sebavedomie (či ani muž), a pôsobí, že si od ostatných drží odstup. Pravda sa tu síce môže skrývať, no nie je to len o predsudkoch.

Ambiciózne ženy robia vo svojom živote mnohé veci inak, ako ostatné. Čo by sa od nich však dalo učiť?

Pri pádoch sa nevzdávať

Vždy si idú za svojím cieľom a snami. Sú disciplinované, vedia, čo musia obetovať preto, aby dosiahli svoje a neboja sa pádu na dno. Keď padnú, znova vstanú a idú ďalej. Nevzdávajú sa iba preto, že im prišla do cesty prekážka.

Nezabúdať na svoje osobné šťastie

Mnoho dievčat zabúda na to, že na prvom mieste by malo byť ich osobné šťastie. Nevzdávať sa svojich snov či koníčkov kvôli partnerovi, nezabúdať na seba, keď už sú na svete deti, nežiť tak, ako chcú iní. Ambiciózne ženy si vážia svojich najbližších, ale to neznamená, že už nemajú právo na svoj osobný rast a priestor.

Neporovnávajú sa, hľadajú inšpiráciu

Porovnávať sa s inými babami? Myslieť si, že sú horšie, nešikovnejšie, škaredšie? Toto takéto dievčatá rozhodne nerobia. Nehľadajú niečo, čo im má priniesť depresiu, práve naopak, hľadajú inšpiráciu a motiváciu. Obdivujú iné a berú si to najlepšie z nich. Podporujú ich a fandia im tak, ako by chceli, aby aj ony boli podporované. Ženy musia držať spolu.

Úprimnosť a otvorenosť na prvom mieste

Takéto dievčatá sú otvorené a priame. Nemajú čas na detinské hry, klamstvá, ohováranie či zavádzanie. Takto si svoj život nekazia. Sú vždy úprimné a do očí ti povedia pravdu. Tá je vždy lepšia ako lož, ktorá nemá žiaden význam.

Čas je vzácnosť

Svoj čas si ambiciózne baby vždy vážia. Milujú život a chcú ho využiť naplno, nech je to v akomkoľvek smere. Ambiciózne ženy nesedia doma a leňošia. Pracujú, vzdelávajú sa, venujú sa záľubám, svojej rodine, … vždy a naplno. Vedia, že čas im nikto nevráti a chcú ho využiť na 100 %.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.