Prokrastinácia je lenivosť, ktorej sa nedá rýchlo zbaviť. Avšak postupnými krokmi a zvykmi sa jej môžeš zbaviť. Toto sú naše najobľúbenejšie a najúčinnejšie.

Jedz dobre

Daj si výdatné raňajky a počas učenia či pracovania maj pri sebe ovocie alebo čokoládu. Jedlo je dôležitou časťou dňa, preto ho nepodceňuj a dopraj si.

Deň predtým si uprac izbu

Možno si povieš, že je to hlúposť, no čisté a pekné prostredie je oveľa príjemnejšie na učenie a prácu, ako neporiadok. Taktiež si usteľ posteľ, zapáľ sviečku a určite pomôže aj to, že aj ty sa prezlečieš z pyžama do pohodlných vecí.

Vytvor si svoj priestor na učenie

Investuj do stola, ktorý budeš využívať. Kúp si rastliny, pohodlnú stoličku a zariaď si svoj „produktívny kútik“ podľa seba. Zvoľ farby a veci, ktoré máš rada, vytlač si rôzne fotky do rámikov a urobiť si skrátka miesto, ktoré bude pre teba inšpiratívne a možno aj motivačné.

zdroj: Photo by Georgie Cobbs on Unsplash.com

 

Rozdeľ si svoj cieľ do menších úloh, ktoré si naplánuješ

Sústreď sa iba na jednu časť tvojho cieľa. Spíš si veci, ktoré treba urobiť a rozdeľ si ich na menšie časti. Zaznačuj si a odškrtávaj to, čo už máš splnené. Budeš mať lepší prehľad a taktiež budeš viac spokojná, keď budeš vidieť, čo všetko si už urobila.

Dobrý playlist je základ

Urob si playlist, ktorý bude pre teba ukľudňujúci a budeš sa i vďaka nemu vedieť lepšie sústrediť na učivo či prácu. Odporúčam playlisty na sporify alebo na youtube, kde si môžeš presne nastaviť, či chceš počuť klasickú hudbu alebo skôr elektro.

Neseď

Dopraj si pravidelné cvičenie a trošku ponaťahuj a prevetraj svoje telo, aby si zlepšil svoju náladu a tiež zbystril svoje mentálne sústredenie. Vyvetraj izbu, daj si dobrý obed, ktorý ťa zasýti, no neunaví.

Odmeň sa

Ak ti to pomôže k motivácií, určite choď to toho! Motivuj sa napríklad kúpením výletu alebo nejakého kúsku do šatníka. Budeš sa viac sústrediť a budeš oveľa viac motivovaná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.