Skúškové obdobie je v plnom prúde. Ak ti to počas týchto dní nemyslí a nevieš sa prinútiť učiť, prečítaj si tento článok. Nájdeš v ňom inšpirácie na to, ako byť produktívnejšia.

Odlož mobil

Možno to bude pre teba najťažšia vec, no na to, aby si sa aspoň trochu sústredila na učenie, musíš prestať pozerať sociálne siete. Aj tak sa tam za tú hodinu, počas ktorej budeš mať mobil odložený, nič nestane. Pre väčšiu sústredenosť si môžeš zapnúť letový režim – keď budeš vedieť, že ho máš zapnutý, nebude ťa lákať pozrieť sa na displej, či tam svieti nové upozornenie.

Striedaj prostredie

Keď sa potrebuješ učiť, nemôžu ťa poznámky nudiť. Prostredie taktiež ovplyvňuje mozog a niekedy si učením v tvojej izbe „presýtená“. Striedaj miestnosti v byte, choď sa učiť do parku, do kaviarne alebo vybehni s nahratými prednáškami do lesa na prechádzku. Možností je veľa a aj tvoj mozog potrebuje stále nové stimuly.

zdroj: Unsplash/Jeshoots

Nájdi si dobrú motiváciu

Odmeňuj sa. Keď sa ideš učiť, vždy si povedz, že potom spravíš niečo dobré. Dáš si svoju obľúbenú kávu s koláčom, za zvládnutú skúšku si kúpiš nové oblečenie, pôjdeš na pohár vína alebo piva, pozrieš si celú sériu tvojho obľúbeného seriálu, objednáš si pizzu alebo pôjdeš na zmrzlinu. Možností je veľa a nemusia byť len tieto, vyber si svoju vlastnú motiváciu a uvidíš, že učenie pôjde samo.

Uč sa s priateľmi

S priateľmi zorganizuj „vzdelávací piknik“, na ktorom sa budete snažiť viac učiť, ako jesť. Niekto donesie do parku deku, niekto pitie, niekto jedlo a spoločne sa budete učiť na skúšky. Stráviš čas s priateľmi, navzájom sa vyskúšate, budete na čerstvom vzduchu a zasmejete sa.

Pozeraj videá

Nie ku každej téme nájdeš videá, no Youtube ti toho veľa ponúka. Neslúži len na zábavu. Ak ťa nebaví čítanie poznámok, započúvaj sa (a zapozeraj) do videí, ktoré budú aspoň trochu súvisieť s tvojou témou. Viac sa do nej ponoríš a nebudeš stratená.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.