Pexels/Taryn Elliott

To, že si sa ako malá hrala s bábikami na mamičku ešte neznamená, že v dospelosti budeš túžiť po úlohe matky. Sú ženy, ktoré sa bábätka nevedia dočkať a vždy túžili po tom, aby boli mladé mamy. Sú ženy, ktoré si povedali, že na to majú čas a určili si iné priority. A potom sú tu tie, ktoré si to nerozmyslia ani vtedy, keď už majú 30-tku „na krku“. Už dávno sa rozhodli, že materstvo nie je pre nich.

Mnohé iné pre toto nastavenie mysle nemajú pochopenie a myslia si, že to jedného dňa budú ľutovať, no každá z nás má iné hodnoty. A tie treba rešpektovať. Ak chceš vedieť, prečo sa ženy takto rozhodnú, či z čoho môžu mať dokonca aj strach v súvislosti s materstvom, toto sú tie najčastejšie dôvody.

Nemajú cítenie ako ostatné

Jeden z dôvodov je úplne prostý, aj keď si to väčšina iných naozaj nevie predstaviť. Ženy v sebe totiž majú zakorenený materinský pud i cit už od prírody, no tak, ako pri všetkom inom, aj tu existujú výnimky. Niektorým jednoducho nepripadajú deti rozkošné, nevedia, ako sa pri nich správať a totálne sa ich prítomnosti vyhýbajú. Ich cítenie je slabšie alebo takmer žiadne, preto ich to neláka.

Boja sa príliš veľkej zodpovednosti

Možno by si si pri tomto bode predstavila nejakú mladú nezodpovednú slečnu, ktorá si chce užívať život, no patria sem ženy, ktoré sú, naopak, veľmi zodpovedné. Majú svoj život pod kontrolou a sú starostlivé, no tak veľmi, že ich desí predstava toho, že bude na nich závisieť iný ľudský život. Boja sa, či dokážu spraviť všetko správne a či nezlyhajú až tak, že sa radšej materstva vzdajú.

Myslia na našu planétu

Áno, aj ekológia hrá (najmä v posledných rokoch) veľkú úlohu v rozhodnutí vzdať sa úlohy matky. Naša planéta je preľudnená a zdroje sa rýchlo vyčerpávajú. Tie, ktorým na tomto svete ako takom záleží viac, sa práve pre toto rozhodnú neporodiť, aby zem nezaťažovali ďalším potomstvom. Pre niekoho nepochopiteľné, pre niekoho veľmi obetavé.

Nová doba

Kedysi mali ženy viacero detí, ktoré sa spokojne hrali na dvore a život plynul akosi ľahko. Dnes sa všetci niekam ponáhľajú, svetu vládne internet, nebezpečné nástrahy, mladiství podliehajú závislostiam, v televízii hovoria o šikane, detskom násilí. Možno si si aj ty už povedala, či toto je svet, do ktorého chceš priviesť svoje deti. No vidíš, niektoré sa rozhodli, že naozaj nie.

Vlastné ambície

Užiť si mladosť, cestovať, venovať sa koníčkom, pracovať na kariére. Roky utekajú a na prvom mieste sú najmä osobné priority. Dnes už ľudia nepozerajú na to, ako sa obetovať pre iných, ale ako si plniť svoje sny a ciele. Musíš uznať, že dieťa vie poriadne skrížiť plány a sny posunúť na neurčito.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife