dieťa a hračky
Pexels/Cleyder Duque

Mať bábätko nie je len tak. Kým ho žena nemá, nevie si ani len predstaviť, koľko práce a námahy taká starostlivosť o bábo vyžaduje. Ak si sa ocitla v úlohe novopečenej matky práve teraz, si tu správne. V tomto článku nájdeš tipy na hračky pre deti od narodenia do 5 mesiacov.

Začiatky sú vždy veľmi zvláštne, lebo na jednej strane (poriadne) nevieš, čo máš s dieťaťom robiť, no na tej druhej strane je to to najpokojnejšie obdobie, pretože malé bábätko väčšinu dňa prespí. Do jedného mesiaca sa s ním určite nemusíš hrať tak, ako sa máš hrať s 5 mesačným.

Kontrastné obrázky a knižky

Prvou a veľmi podstatnou hračkou pri vývine sú kontrastné obrázky alebo knižky. Tieto obrázky môžeš ukazovať aj novorodencovi, pretože si vďaka nim trénuje zrak, čo mu zabezpečí to, že bude lepšie vidieť a rýchlejšie zosynchronizuje očičká.

Svetielko

Ďalej sa môžeš s malým dieťaťom hrať tak, že mu budeš ukazovať svetielko. Dbaj však na to, aby nebolo príliš biele a studené (LED), ale skôr červené, teplé a tlmené. Bábätko fascinuje svetlo, preto sa vydrží sústrediť tak dlho, ako sa s ním budeš hrať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife