Mama a dcéra
Pexels/Vlada Karpovich

Každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie. Už od prvej chvíle im želá, nech sú zdravé, šťastné a milované. O veľa vecí sa vie postarať a v mnohých smeroch ich ovplyvniť, no ich charakter a vlastnosti nezmení. Ak si alebo budeš matkou, môžeš robiť všetko najlepšie, ako vieš, no to ti nezaručí, aby bolo tvoje bábätko raz „dokonalým“ človekom. Ale aký človek by z neho mal byť?

Jediné, čo môžeš urobiť, je byť mu dobrým vzorom a pripomínať mu zopár vecí, ktoré nakopnú jeho sebavedomie a slušné správanie. Ukáž mu, že by mal byť takýto človek, ktorý sa drží týchto zlatých 7 rád. A nezabúdaj, že mať deti znamená veľa smiechu.

Toto sme mali počuť aj my, keď sme boli ešte deti.

Vždy buď čestný človek

Nech sa deje čokoľvek, buď čestný človek. Drž sa svojich morálnych hodnôt, správaj sa k ľuďom dobre a spravodlivo. Neklam iba kvôli dosiahnutí svojho. Pomôž tým, ktorí to potrebujú, maj statočné srdce a charakter, ktorý sa nebude lámať.

Mama a dcéra sa bavia
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Choď za svojimi snami

Nikto iný ti tvoje sny nesplní a nikto ti ich nesmie ani vziať. Ak po niečom túžiš, tak si za tým choď. Nevzdávaj sa, ak bude tvoja cesta ťažká a nepočúvaj tých, ktorí tvrdia, že to nedokážeš. Ty im ukážeš opak. Oni nerozhodujú o tom, akým si človekom.

S nikým sa neporovnávaj

Každý je jedinečný a nikto nie je ako ty. Neporovnávaj sa s druhými a nikdy sa kvôli tomu necíť menejcenne. Ak na iných niečo obdivuješ, ber to ako motiváciu, nie ako dôvod na závisť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife