Pexels/Sandro Crepulja

Svadba je jeden z najkrajších a najdôležitejších okamihov každého vzťahu. Teda, ako pre koho. Kým niektoré ženy si na sebe už od puberty predstavujú biele šaty, iné to odďaľujú tak dlho, ako sa len dá. Že láska je tým najväčším dôvodom na sobáš, to asi tušíš. Ale kvôli ktorým by si to, naopak, robiť vôbec nemala?

Pretože to robia kamošky

Všetky sa vydávajú a ty nie? Uf, toto naozaj nie je podnet na to, aby si to spravila. Naozaj sa chceš zaviazať na celý život iba preto, lebo to robia ostatní a ty nechceš vytŕčať z partie?

Ak sa na to ešte necítiš alebo ste s frajerom na bode, v ktorom nad tým ešte nepremýšľate, je to len vaša osobná vec. Radšej si byť istá, ako si vziať niekoho, len aby si na káve s kamoškami mala na ruke rovnaký prsteň.

Je tehotenstvo ten dôvod?

Ak sa milujete a klape vám to, potom je zistenie, že si tehotná, krásnou a radostnou novinkou, ktorá len upevní váš vzťah. No čo si budeme klamať, občas to nie je ako z filmu a dve čiarky sa ti na teste môžu objaviť aj po láskaní s mužom, s ktorým nie si ani len vo vzťahu.

Tehotenstvo však nie je dôvod na to, aby si šla do manželstva s niekým, s kým naozaj nemáš vzťah, iba preto, lebo je dieťa na ceste. Ver, že pre neho bude lepšie, ak bude vyrastať v milujúcej sa rodine, ako pri rodičoch, ktorí sú spolu iba z nutnosti, pretože prišlo na svet.

Tlak okolia

Ešte ste sa nezasnúbili? Kedy bude svadba? Už by som si dala svadobné koláče! Na čo čakáte, kým budem stará a nevládna? Aj ty už len predýchavaš a rátaš v duchu do 10, keď počuješ ďalšiu otázku smerujúcu na budúcnosť tvojho vzťahu?

Nech si len hovoria! Vy nemusíte dokazovať nikomu nič. Tieto otázky ber jedným uchom dnu a druhým von. Nepremýšľaj nad sobášom iba preto, aby konečne prestali. Robíte to pre seba alebo pre iných? Oni s vami totiž žiť v jednej domácnosti nebudú.

Bojíš sa, že iného nenájdeš

Tak toto je jedna obrovská stopka! Drahá, naozaj si nemusíš brať za manžela niekoho, koho tak ani nazývať nechceš, no máš strach, že „lepší“ sa už nenájde. Uspokojiť sa len preto, aby vôbec niečo bolo? Ver, že na každého niekde čaká ten pravý, no s prsteňom na ruke sa ti vyhne.

Ak veríš, že nepotrebuješ papier ako dôkaz lásky

V neposlednom rade, nie každý človek má potrebu zapisovať status svojho vzťahu niekam na papier. Ak aj ty patríš do tejto skupiny, potom ti na nevydávanie sa, iný dôvod ani netreba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating