Láska patrí medzi tie najdôležitejšie hodnoty v živote. Najkrajšie na nej je, že aj keď si ľudia navzájom nerozumejú, pretože hovoria odlišnými jazykmi, keď sú zamilovaní, vedia sa dokonale pochopiť.

Pri týchto citátoch o pravej láske pochopíš, čo znamená skutočne milovať.

„Keď stretneš v živote naozajstnú lásku, nezavrhni ju, lebo keď ju stretneš druhýkrát, vyhne sa ti.“ – Marcus Aurelius

Tento citát hovorí o tom, že keď stretneš niekoho, o kom si myslíš, že by to mohlo vyjsť, choď do toho. Druhú šancu už možno nedostaneš. Nenechávaj si otvorené zadné dvierka z dôvodu, ak by prišiel niekto lepší. Na ceste za striebrom by si mohla stratiť zlato.

„Milovať niekoho znamená byť jediný, čo vidí zázrak, ktorý ostatní nevidia.“ – Francois Mauriac

Zamiluješ sa do osoby, ktorá má pre teba hlbší význam. Nikto iný ho nevidí, no len ty. Možno si sa s tým stretla pri tom, keď mali tvoje priateľky frajerov a ty si nevedela, čo na nich vidia. To je pravá láska – ak vieš, že ten človek má pre teba hodnotu, aj keď by pre iného nič neznamenal.

„Zamilovaní zatvárajú pri bozkávaní oči, pretože chcú vidieť srdcom.“ – Daphne Du Maurier

Dobré vidíš iba srdcom, nie očami. Musíš sa ponoriť do hĺbky svojej duše, aby si v nej našla lásku. Preto pri bozkávaní zatváraš oči. Chceš si predstavovať veci, ktoré sú v tvojom srdci. Pri bozkávaní neexistujú žiadne zlé pocity. Všetky obavy, hádky, klamstvá a aj nezhody zmiznú.

“Láska sníma masky, ktorých sa bojíme, že bez nich nemôžeme žiť a vieme, že v nich nemôžeme žiť.” – James Baldwin

Keď spoznáš pravú lásku, nebojíš sa byť pri mužovi sama sebou. Koniec koncov, pri niekom s kým chceš stráviť celý život, sa ani nemôžeš pretvarovať. A ak je to pravá láska aj z jeho strany, prijme ťa presne takú, akou si. Nebude ťa odsudzovať.

“Majte lásku vo svojom srdci, pretože život bez nej je ako záhrada bez slnka, keď sú kvety mŕtve. “ – Oscar Wilde

Tento citát hovorí o tom, že láska je naozaj v živote potrebná a dôležitá. Bez nej nemá zmysel nič. Z lásky si sa zrodila a z lásky sa zrodí aj ďalšia láska, ktorá bude ešte silnejšia, než máš medzi tebou a tvojím priateľom. Bez lásky nefunguje život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.