Zoznámite sa, začnete sa stretávať a už už to vyzerá nádejne. Keď tu zrazu začne cúvať. Prestane sa ozývať a ty nevieš, čo si urobila zle.

Nielen ženy sú komplikované, občas nám aj muži vedia pekne zamotať hlavu. Môže sa zdať, že muži sa boja záväzkov, no podľa jednej štúdie na Match.com až 95 % z nich považuje manželstvo za ich životný cieľ. Tak kde je problém? Možno, je to v tom, že v skutočnosti nechce teba. Takže ak počuješ vetu ako „nie som pripravený na vzťah“ alebo „potrebujem sa teraz sústrediť na iné veci“ pravdepodobne to znamená, že nie je pripravený na vzťah s tebou a rovnako tak ti nechce venovať čas. Ak sa chceš tomu vyhnúť tak musíš vedieť, čo chlap očakáva od ženy ešte pred tým než sa do nej skutočne zamiluje. Tu je 5 vecí, ktoré chlap potrebuje:

1. Potrebuje cítiť túžbu

Asi najzákladnejší princíp je ten, že potrebuje po tebe túžiť. V podstate je to hra na mačku a myš. Musí mať pocit, že mu chýbaš, musí cítiť túžbu opäť sa s tebou stretnúť. Túto túžbu v ňom dokážeš vyvolať tak, že aj napriek tomu, že sa stretávate, neprestaneš žiť svoj život a nebudeš na ňom závislá. Nebudeš ho bombardovať smskami a volaniami, ani ho stalkovať na sociálnych sieťach. Naopak, využi svoju ženskosť a dráždi ho tak, aby po tebe túžil.

😘 @grlwithbangs

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

2. Potrebuje tvoj rešpekt

Rešpekt je hlavnou cnosťou. Bez neho by to vo vzťahu bolo naozaj ťažké. Na začiatku je prirodzený chtíč a prvotná zamilovanosť, no po rokoch to trošku vybledne a vyprchá. Preto je rešpekt vo vzťahu nevyhnutný. Láska často krát nestačí a muž to dobre vie. Pre neho slová milujem ťa, neznamenajú to isté, čo pre teba. Vníma ich skôr ako záväzok a cíti sa ako v pasci. Preto mu namiesto toho radšej povedz, prečo ho máš rada a čo na ňom obdivuješ.

3. Potrebuje sa cítiť emocionálne bezpečne

Rovnako ako aj ty, tak aj on potrebuješ mať pocit, že ti môže dôverovať a zveriť sa ti so svojimi pocitmi. No v tomto prípade musíš ty urobiť prvý krok. Buď k nemu úprimná a neboj sa mu otvoriť. Hovor mu o tom, čo máš rada, čoho sa desíš a čo chceš. Zároveň však musíš byť citlivá a vnímavá na jeho reakcie a na to, čo ti hovorí. Nesmieš ho kritizovať ani súdiť. Potrebuje cítiť, že ho podporuješ a rozumieš mu, že sa ho zastaneš, keď to bude treba a že nezutekáš pri prvom probléme, ktorý sa vyskytne.

Tag your babe @paivaalbuquerque @andreiadelimaa

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

4. Potrebuje, aby si bola pre neho výzvou

Muž rastie prostredníctvom výziev. Dozrieva tak. Potrebuje sa posúvať, potrebuje vyhrávať a utvrdzovať sa v tom, že je dosť dobrý. Na to, aby si mu dokázala poskytnúť to, čo potrebuje, si musíš byť vedomá svojich hodnôt – a on ich musí poznať tiež a zároveň si ich vážiť a rešpektovať. Ak urobí chybu a sklame ťa, musíš mu to vedieť dať najavo a dožadovať sa ospravedlnenia. Pre muža je atraktívne ak ho jeho žena dokáže konfrontovať. Aj keď môže na začiatku reagovať s hnevom, určite sa bude dívať inak na ženu, ktorá sa dokáže postaviť mu a zároveň tak z neho urobiť lepšieho človeka.

5. Potrebuje cítiť, že si ho vážiš a obdivuješ ho

A zároveň sa nesnaž správať ako muž. To na mužov skutočne neplatí. Neboj sa ukázať, kto vlastne si. Aj keď sa hovorí, žeby si nemala ukazovať svoje emócie, nie je to tak. Samozrejme, nerob drámu z maličkostí a nebuď prehnane žiarlivá, to nemá rád asi nikto, no neboj sa ukázať, čo v skutočnosti cítiš. Neboj sa byť citlivá a jemná, pretože to ťa robí ženskou, a to muži milujú. Dovoľ mu, nech ťa môže ochraňovať. Buď občas zraniteľnou.

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.