Každý človek je na tom so svojimi emóciami inak. Niektorí ľudia sa radi porozprávajú a otvoria, no iní len ťažko dokážu otvorene hovoriť o svojich pocitoch. Astrológia vymedzuje 4 znamenia, ktoré patria práve k tej druhej skupine. 

Títo ľudia sú zraniteľní a boja sa niekomu hovoriť o tak osobných veciach, ako sú ich vlastné pocity. Ak sa niekoho z týchto znamení opýtaš na to, ako sa cítia, určite ti odpovie „v poriadku“, aj keď to tak necíti. Je to ich vlastný obranný mechanizmus. Aj keď majú veľké srdcia, je pre nich ťažké svoje city vysloviť nahlas.

Panna

Panna je plachá a vždy kritická nie len voči ostatným, ale i sebe. Ukazovanie emócií je preto pre ňu veľmi ťažké. Je to praktický a analytický človek, takže téma city je pre ňu oblasť, v ktorej sa cíti mimo kontroly. Všetko je pre ňu práca a nie hra, a preto myšlienka, že by sa mala posadiť a vyjadriť city je na ňu priveľa.

Váhy

Váhy nenávidia (a tým myslím skutočne nenávidia) konfrontáciu. Človek v tomto znamení sa zúfalo vyhýba akejkoľvek emocionálnej zodpovednosti. Jeho sebaľútosť je hlboká a priznanie, že má problém môže ublížiť jeho egu. Pravdepodobne ti 100-krát povie, že je v poriadku pred tým, než vysloví pravdu.

Škorpión

Škorpión je tak trochu nevraživý typ. Bojuje so žiarlivosťou, tajomstvom a nepochopením situácií, ktoré ho chcú dostať do zdieľania emócií. Nedôveruje ľuďom, aj keď sú mu blízky. Nechce, aby ho niekto súdil. Aj keď sa niekomu zverí, hlboko v sebe bojuje so sebaúctou.

Vodnár

Znamenie bez akéhokoľvek emocionálneho výrazu. Je horúci a chladný zároveň. Nikdy nevieš, ako sa v skutočnosti cíti, až kým nie je neskoro. Cíti a myslí hlbšie, ako iní ľudia, no vyjadrí skôr nenávisť ako lásku. Pokúsiť sa Vodnára emocionálne otvoriť je beh na dlhú trať.

 

Zdroj: gostica.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.