Pokiaľ si zadaná, určite už vieš rozoznať situácie, kedy je tvoj partner v poriadku a kedy naopak nie je. Vieš vycítiť, keď sa medzi vami niečo deje, pretože vtedy je napätie naozaj neznesiteľné.

S našimi tipmi a radami ľahko predídeš rozchodu. Zapamätaj si jednu dôležitú vec – všetky pripomienky a nezhody rieš hneď, nenechávaj to na neskôr, pretože to potom bude ešte horšie.

Nemaj vysoké očakávania

Nie si v rozprávke, preto by si nemala snívať o „žili šťastne až do smrti“. Nikto nie je dokonalý a už vôbec nie tvoj partner. Nemaj vysoké očakávania a budeš omnoho spokojnejšia.

Ak by si si myslela, že ťa tvoj priateľ zoberie na výročie do divadla, no potom sa tak nestane, budeš smutná. Pokiaľ nebudeš očakávať nič mimoriadne a on ťa zoberie aspoň na romantickú večeru, budeš potešená.

Všetky svoje pocity vyjadruj

Všetky emócie, ktoré pociťuješ, vždy hovor priateľovi. Nedus ich v sebe, lebo on nevie čítať myšlienky. Keby si bola ticho, hnevala by si sa na neho za to, že sa o teba nestará a nezaujíma.

Ak mu nič nepovieš, ako má vedieť, že ti niečo je? Nie je predsa veštec a tak sa môže stať, že si rozchod zapríčiníš vlastnou vinou.

Problémy rieš okamžite

Ako sme už na začiatku spomenuli, nedorozumenia a nezhody rieš ihneď. Nepomôže ti, keď nad nimi len mávneš rukou a povieš si, že to vyriešite neskôr. Takto sa na seba tie pripomienky a problémy nakopia a neskôr môžu viesť až k rozchodu.

Keď ich budeš riešiť hneď, tvoj partner bude pokojnejší a ty budeš vedieť, že je medzi vami všetko v poriadku.

Úprimne sa rozprávajte každý večer

Hovorí sa, že pre dobrý vzťah je zdravé, keď sa pár medzi sebou (aktívne) rozpráva 20 minút denne. Ak na seba počas dňa nemáte toľko času, venujte si ho pred spaním.

Navzájom si povedzte všetko, čo vás trápi, čo by ste chceli, čo sa vám stalo, čo by ste mali zmeniť alebo upraviť. Otvorená komunikácia je veľmi dobrým nástrojom – najviac však vtedy, keď chcete predísť rozchodu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.