Žena číta knihu
Pexels/Karolina Grabowska

V dnešnej dobe nie sú knihy až tak populárne, ako boli v minulosti. Mladí ľudia radšej trávia čas na sociálnych sieťach, pretože je to pre nich pohodlnejšie a rýchlejšie. Čítanie kníh však prináša mnoho výhod, o ktorých sa dozvieš v tomto článku.

Rozšírenie slovnej zásoby

Azda najlepšou výhodou, ktorú čítanie má, je bohatá slovná zásoba. Vďaka knihám sa naučíš a dozvieš o slovíčkach, o ktorých by si inak nevedela. Môžeš ich neskôr využívať pri argumentácii, v semestrálnych prácach, prekvapovať nimi ostatných, alebo ich používať na spomínaných sociálnych sieťach (všetko sa dá prepojiť, vidíš).

Únik z reality

Ďalšou výhodou, ktorú čítanie prináša, je únik z reality. Fantastické príbehy od spisovateľov ťa môžu preniesť do krajín z celého sveta. Stačí si len vybrať zaujímavú knihu, ktorá ťa bude (samozrejme) baviť, začítať sa do nej a nechať sa unášať jej dejom.

O pár minút zabudneš na všetky problémy. Jeden deň môžeš byť v Benátkach na karnevale, druhý deň zase v Paríži na káv,e a tretí deň sa môžeš prechádzať po uliciach v Londýne. Niektoré knihy môžu v tebe rozprúdiť aj chuť na milovanie.

Zaujímavé informácie

Všetci neobľubujú náučný žáner kníh, kde je tých odborných faktov najviac, no aj v beletrii sa dozvieš informácie, aké si ešte v živote nepočula. Učiť sa v škole je skvelé, no keď ťa môžu naučiť niečo knihy, vyhrala si. Aj si prečítaš knihu, aj sa niečo naučíš a aj si vyplníš čas skvelým hobby.

Odlišnosť

Čítanie kníh so sebou prináša aj odlišnosť. Hovorí sa, že ženy, ktoré čítajú, majú rozmer navyše. Ide o vnútornú krásu a nadhľad. Keď si obľúbiš čítanie kníh, budeš pre niektorých možno divná, avšak tí správni ľudia sa do teba zamilujú na prvý pohľad. Budú vedieť, že ty máš niečo, čo nemá len tak hocikto.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife