Instagram/nastjastasia

Emočné spojenie je vo vzťahu dôležité. Vďaka nemu vieš byť ku priateľovi empatická, vieš ho lepšie pochopiť, rozumieš čo potrebuje a dopraješ mu čas, aby všetky svoje emócie spracoval.

Keď toto prepojenie medzi dvomi ľuďmi chýba, väčšinou vzťah neskončí dobre. Tieto 3 znaky ti prezradia, že ho s priateľom nemáte. Pokiaľ chceš vzťah udržať, mali by ste pracovať na jeho vybudovaní.

Neviete pochopiť vlastné potreby

Existuje 5 jazykov lásky a každý človek hovorí iným. Nie je to nič zlé, no pokiaľ chceš mať naplnený vzťah, mala by si vedieť svoj jazyk a naučiť sa aj ten partnerov. On by to mal vedieť tiež, samozrejme. Keď medzi vami chýba prepojenie emócii, je to presne pre tento dôvod. Neviete pochopiť čo ten druhý chce a pri akej aktivite/slovách sa cíti milovaný. Ak sa chcete v tomto bode zlepšiť, môžete si prečítať náš starší článok.

Nerozumiete, prečo sa niekedy cítite tak, ako sa cítite

Nevieš byť empatická a tvoj partner je na tom rovnako. Obaja sa viete poriadne psychicky zraniť bez toho, aby ste sa o to usilovali. Keď medzi sebou nemáte vybudované emočné spojenie, neviete sa do seba vcítiť. Stále vidíte len samých seba, svoje pocity, svoje problémy, … Nie toho druhého. Nie ste naladení na rovnakej vlne a to spôsobuje citové bariéry, ktoré sa búrajú ťažko.

Neviete vyjadrovať svoje pocity úprimne

Znak chýbajúceho spojenia citov je aj ich nesprávne vyjadrovanie. Taktiež sa vo vzťahu môže objavovať úplná absencia vyjadrovania pocitov. Nie je to správne, pretože vety „Cítim sa dobre.“ a „Cítim sa zle.“, nie sú konkrétne. Vo vzťahu musíte ísť do hĺbky a zisťovať, odkiaľ a aké emócie prichádzajú. Jedine tak si s partnerom vybudujete hlbšie prepojenie, ktoré bude v budúcnosti vzťahu veľmi potrebné.

Na to, aby ste tento bod napravili, môžete používať vety typu „Cítim sa zle, pretože ma (niečo) urazilo/nahnevalo/rozrušilo a chcel/a by som to zmeniť.“ a „Cítim sa dobre, pretože ma (niečo) potešilo/nadchlo a chcel/a by som to osláviť.“

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating