Instagram/marenwolf

Určite pre teba nebude žiadnou novinkou informácia o tom, že existuje niekoľko jazykov lásky, konkrétne poznáme 5. Nájdeš ich v knihe od Garyho Chapmana a táto tenká knižka dokázala zlepšiť vzťahy tisíckam ľudí po celom svete. 

Ak si o tom ešte nepočula, k jazykom lásky patria slová uistenia, pozornosť, prijímanie darčekov, statky a služby a posledným prejavom je fyzický dotyk. Každá z nás a každý z našich partnerov uprednostňuje vo vzťahu niečo iné. Kým ty možno túžiš po pozornosti, tvoju blízku priateľku viac potešia darčeky.

Presne kvôli tomu, že každému vyhovuje niečo iné, nemôžeš sa riadiť tým, ako vyzerá vzťah niekoho iného. Sústreď sa na svoj vlastný a na to, aby ste obaja spoznali tie svoje jazyky lásky. Až keď sa nimi naučíte obaja hovoriť, váš vzťah môže nadobudnúť úplne nový rozmer. Počas objavovania sa môžeš inšpirovať aj našimi tipmi.

Poznaj svoj jazyk lásky

V prvom rade musíš spoznať, ktorý je pre teba dôležitý. Niekedy to nemusí byť striktne len jeden z tých piatich, ale aj kombinácia dvoch či troch. Ak si nie si istá, ktorým jazykom lásky hovoríš, môžeš to zistiť v našom teste, ktorý pozostáva z 30 otázok a odhalí tvoje najtajnejšie túžby.

Poznaj jeho jazyk lásky

Ak bude pociťovať z tvojej strany presne to, čo od vzťahu očakáva, bude sa cítiť lepšie a šťastnejšie a prejaví sa to aj v správaní voči tebe. V knihe od Chapmana nájdeš aj test určený pre pánov.

Povedz mu o knihe

Ak ste sa o tomto nikdy nezhovárali, spomeň mu túto knihu len tak medzi rečou. Prípadne mu o nej povedz aj priamo. Môžete si ju spoločne prečítať a prísť tak na to, čo by toho druhého naozaj potešilo. Urobte si spoločne testy a odhaľte, po čom ten druhý túži.

Daj mu vedieť, čo by ťa potešilo

Samozrejme, že niektorí chlapi čítanie veľmi nemusia a kniha by ich mohla otravovať. Na rovinu mu teda povedz, čo ti vyšlo v teste a ako by si chcela, aby váš vzťah vyzeral. Možno bude potrebná menšia zmena vo vašom správaní, no určite to bude stáť za to.

On sám sa možno čuduje, prečo ťa nepoteší, ak ti prinesie nejaký darček. Kým inú ženu by to prekvapilo, pre teba je možno dôležitejšia jeho pozornosť alebo to, čo ti hovorí.

Daj mu trochu času

Zmena asi nepríde zo dňa na deň. Buď trochu trpezlivá a daj mu čas, kým sa naučí, čo ti urobí radosť a naopak, čo by mal prestať robiť. Niekedy mu to môžeš nenápadne pripomenúť, ale netlač na neho, pretože by si mohla dosiahnuť presný opak.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating