Keď si zamilovaná, dokážeš vidieť všetko veľmi ružovo. Tieto tri veci  by si svojmu partnerovi rozhodne nemala tolerovať a už vôbec nie odpustiť. Láska ťa má totiž urobiť silnou, nie nešťastnou. 

Môžeš byť zamilovaná, ale nemusíš byť spokojná. Žiadny vzťah nie je dokonalý a ani nikdy nebude. Človek je tvor omylný a všetci robíme chyby bez rozdielu na vek a pohlavie. Ak tvoj partner robí stále tie isté chyby dookola a sám sa nechce zmeniť, nič mu nepomôže. Tadiaľ cesta nevedia.

Môžeš mu rečniť o tolerancii, vyhrážať sa rozchodom, absolútne nič sa v jeho hlave nezmení. Aj keď ho miluješ, jeho činy ti budú len a len ubližovať. Keď si zamilovaná nechceš vidieť pravdu, no tieto tri veci by si rozhodne nemala prehliadať. 

Nevera

Podviedol ťa raz, urobí to znova. Potvrdili mi to skúsenosti žien, ktoré to zažili. Prvýkrát to bola kolegyňa, druhýkrát predavačka v obchode a tretíkrát to bude tvoja najlepšia kamoška. Určite si vravíš: ,, Mne sa to nemôže stať.“. Ale opak je pravdou.

Každá sme zažili neveru partnera v akejkoľvek forme. Jedna smska, jeden bozk, jedna noc. Mužom, ktorí boli neverní, sa vyhýbaj široko ďaleko. Ľudia sa vraj menia, ale hranice mužov, ktorí sa dopustili nevery sú veľmi tenké a ich dôveryhodnosť taktiež.

Nezáujem

Neodpisuje na správy, nedvíha mobil, neodpíše ani na email. Asi sa niečo deje. Nie, neklam samú seba. Kto si ťa chce nájsť, nájde si ťa. Kto si chce pre teba urobiť čas, urobí si ho. Všetko ostatné sú len výhovorky. Nezáujem ťa často raní, pretože si ochotná urobiť pre partnera to, čo by on pre teba nikdy neurobil.

Určite existujú výnimky, ale väčšina žien by pre svojho partnera urobila skoro všetko. Nezáujem zo strany partnera si nezaslúžiš. Nájdi si muža, ktorý si ťa bude vážiť a bude sa o teba zaujímať. Bude mu záležať na tvojich pocitoch a nebude ťa ignorovať, keď ho budeš potrebovať.

Závislosť

Existuje mnoho druhov závislosti – alkohol, drogy, práca, sociálne siete. Môžeš to ospravedlňovať, no vždy to bude závislosť. Tolerovanie závislosti však tvojmu partnerovi nijako nepomôže. Pokús sa pomôcť mu, pochopiť ho, vyhľadať odbornú pomoc, zapojiť kamarátov a rodinu.

Závislosť môže mať rôzne príčiny, ale ak partnera miluješ, skúsiš to s ním prekonať. Nehľaď iným smerom, netoleruj mu to, ale žiadaj zmenu. Ak sa nebude chcieť zbaviť svojej závislosti, tvoja snaha bola zbytočná. Je na čase ho opustiť.

Komunikujte spolu

Možno si svojho partnera našla v týchto riadkoch. Možno si až príliš tolerantná a dobrosrdečná. Ak nestanovíš hranice na začiatku vzťahu, budeš ich ťažko meniť. Snaha je jedna vec, ale realita iná. Každý vzťah je iný a každý partner je výnimočný.

Sadni  si so svojim partnerom a povedz mu, čo ti na ňom prekáža. Pretože komunikácia je vo vzťahu 50% úspechu. Zvyšok je láska.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.