Ak hľadáš dobrý film, ktorý by si si večer pozrela, určite neprehliadni náš výber. Tri diela, v ktorých sa hlavné hrdinky potýkajú s mnohými problémami a nachádzajú novú chuť do života či inšpiráciu, pričom sa môžeš veľa naučiť aj sama. Prajeme ti príjemný filmový zážitok!

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

Film z roku 1999 sa môže zdať na prvý pohľad ako bežná snímka, ale sú tu skryté veľmi zaujímavé myšlienky. Hlavná hrdinka Kat naoko nechce byť prijatá spoločnosťou a vyhľadáva najmä feministické hnutia. Na konci filmu môžeme vidieť, že to je preto, lebo v mladosti bola zneužitá. Jej zatrpknutosť postupom času pomáha odbúrať chlapec, ktorý taktiež odmieta spoločnosť rovesníkov a ukazuje jej, že sa nemusí báť milovať samú seba alebo niekoho iného.

Predtým, ako som ťa spoznala

Hlavnou postavou je mladá žena Lou, ktorá je síce plná ideálov, ale s nedostatkom odvahy ich uskutočniť. Lásku nájde na mieste, kde by to najmenej čakala a jej pacient, ktorý je doživotne pripútaný na lôžku jej pomáha uvedomiť si, aké je dôležité ísť si za svojimi cieľmi a žiť svoj život naplno.

View this post on Instagram

#Quotepost " I know we can do this. I know it’s not how you would have chosen it, but I know I can make you happy. And all I can say in that you make me… you make me into someone I couldn’t even imagine. You make me happy, even when you’re awful, I would rather be with you – even the you that you seem to think is diminished – than with anyone else in the world." ~ Me before you | 2016 Love heals pain, embrace it. Its an absolute delight to watch Khaleesi paired up with Sam Cliffin. (You don’t always realize just how lucky you have it until a life-changing event happens, which is exactly what happened to Will (Sam). He is handicapped right now, and Lou comes in sort to assist him his daily chores. ) In order to experience love, we have to put ourselves out there and be vulnerable. This is not the easiest thing to do, but when we open our hearts to one another just as Lou and Will did, it can change everything. Despite the difficult time that Will was going through, it was Lou’s love that inspired and motivated him to get up every morning. The greatest gift we can give to someone is loving them through the good and the bad and being there for them when they need us the most. Will’s final words to Lou in the letter are a message of love and hope. He asks her not to think of him too often and to go live her life. He reminds us that although pain and heartbreak does happen, nothing should ever hold us back from living the best life we can live and from chasing our dreams. Seriously, YOLO. (Suggested by- @adithii_p ) #MeBeforeYou

A post shared by IBF. (@ibreathefilms) on

Jana Eyrová

Dielo natočené podľa rovnomenného románu zachytáva príbeh mladej ženy, ktorá prežila ťažké detstvo najprv v nemilujúcej rodine a neskôr v sirotinci, pričom jej každý neustále pripomínal, že neoplýva krásou. Ako jej pribúda vek, pracuje na sebe aj na svojom vzdelaní, a hoci stretáva zámožného muža, do ktorého sa zamiluje, nie je to kvôli peniazom. Zakaždým chce mať slobodnú vôľu a taktiež byť finančne nezávislou. Romantický koniec nám ukazuje, že láske na postavení či na peniazoch nezáleží.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.