Alfa žena
Pexels/Pixabay

Kto by nechcel byť zdravý, milovaný a šťastný? To sú veci, ktoré si prajeme najčastejšie. Aj keď, každého predstava o šťastí je úplne iná. Pre niekoho je to práve vidina lásky, pre iného plné bankové konto. Ísť si za svojimi snami a spraviť samých seba spokojných, to sa naozaj dá, ak človek chce. Často sa však ale zdá aj to, že sa o svoje šťastie pripravuje i sám. 

Niekedy totiž dobrovoľne, i keď možno aj trocha podvedome, robíme rozhodnutia, ktorými si pomaly, ale isto ničíme našu životnú pohodu, silu či psychiku. Ak by sme sa totiž rozhodli a konali opačne, mohli by sme byť na tom oveľa lepšie.

Vieš, ktoré rozhodnutia k ním patria?

Strach zo zmeny

Možno si si to ani nikdy neuvedomila, no ak máš strach spraviť v živote zmenu, je to len tvoje vlastné rozhodnutie nepohnúť sa z miesta. Všetko je to totiž iba v tvojej hlave.

Nezáleží na tom, či by si chcela nové bývanie, inú prácu, iné vlasy, ak nespravíš ten prvý krok, rozhodla si sa stagnovať a iba snívať o niečom, čo by ťa spravilo šťastnejšou.

A práve to je jedna z najhorších vecí, ktorými sama sebe ubližuješ. Život je o zmenách a risk je zisk. A keby ti tieto slová nestačili, tak si ešte zapamätaj, že všetko sa vždy nejak vyrieši.

Ľudia, ktorí na nás pôsobia toxicky

Nikto ťa nenúti ísť na kávu s kamoškou, ktorá ti je svojím správaním nepríjemná. To je tvoje rozhodnutie. Tak, ako aj to, že sa celkovo stretávaš a obklopuješ ľuďmi, ktorí ti neprinášajú nič dobré. Skôr ťa len ťahajú ku dnu, dostávajú do problémov a robia okolo seba dusno.

Naozaj by si sa mala rozhodnúť inak – dať zbohom toxickým ľuďom, aby sa z teba stal lepší človek a z tvojho života menej stresujúcejšie miesto.

Radšej vzťah ako šťastie

K toxickým ľuďom môžeš zaradiť aj partnera, s ktorým si vo vzťahu, no o čistej láske, dôvere, rešpekte či samotnom šťastí v súvislosti s ním nemôžeš hovoriť. Rozhodla si sa pre vzťah, len aby si nebola single? Drahá, veľmi zlá cesta. Nevedie totiž k cieľu, o ktorom ľudia snívajú, keď si pomyslia na lásku.

Keď si to predstavuješ opačne, ty musíš byť tá, ktorá urobí krok k zmene. A veľmi ráznej, inak takýto vzťah z teba pomaly, ale isto, vysaje všetku energiu a vieru v koniec ako z rozprávky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife