Muž a žena sedia na lúke
Unsplash/Michael Easterling

Ak si si otvorila tento článok, zrejme si aj ty sama zažila situáciu, pri ktorej sa tvoj „milovaný“ zahral s tvojimi citmi. Muži nás vedia vodiť za nos mnohými spôsobmi. Hovoria, že nás milujú, aj keď to tak nie je, podvádzajú, klamú, využívajú iba na to jedno, … a my im na to skočíme, pretože netušíme, s kým máme dočinenia a naša naivita občas nepozná hranice. Zahrávajú sa s nami a my im to dovolíme.

Prečo nám to však robia? Nie je to žiadna pomsta, a vlastne, my za to ani nemôžeme. Problém je iba v nich. Teda, majú presne 3 dôvody na to, prečo to najčastejšie robia.

Sú nevyspelí

Sú mladí, nezrelí a život berú ako hru. Niektorí muži môžu mať aj 35, no správanie mladého chlapca, ktorý si ešte neuvedomil hodnoty života a svoje smerovanie. Najmä vo veku 17-30 rokov je toto najčastejším dôvodom, prečo vzťahy berú na ľahkú váhu.

Dobrá správa pre nich a aj pre nás, jedného dňa z toho naozaj vyrastú. Len, ktovie, ktorá žena si na nich počká, aby im venovala úprimné city.

Boja sa záväzkov

Je jasné, že tí mladí muži sa nechcú okamžite ženiť a zakladať si rodiny (česť výnimkám). No strach zo záväzkov nie je v tomto prípade vekovo ohraničený. Niektorí muži sa totiž cítia byť večne mladí a hovoria si, že na všetko ešte majú čas.

A potom si zrazu uvedomia, že sú z celej partie kamošov jediní, čo ostali slobodní a bez detí. Dopadnú ako starí mládenci, ktorí v hĺbke svojej duše túžia po láske, no nájsť si tú pravú, je už oveľa ťažšie.

Už mali zlomené srdce

Nikdy nerob druhému to, čo nechceš, aby robili tebe, pri nich neplatí. Totiž, oni si to už zažili. Tretiu skupinu mužov, ktorí neberú ohľad na ženské city a zahrávajú sa s nimi, tvoria práve tí, ktorým bolo v minulosti rovnako ublížené.

Opustila ich matka či manželka a kruto zlomila srdce. Odvtedy sa boja s inou zblížiť, aby znovu nepocítili tú istú bolesť. A tak radšej sú sami tými, čo zrania a utečú, len aby sa cítili byť vo „vedúcej“ pozícii. Radšej nechám ja ju, akoby som mal dostať kopačky ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating