Pexels/Anna Tarazevich

Ako zistíš, či je niekto introvert? V našich predošlých článkoch nájdeš 20 charakteristických znakov, ale tiež 5 nástrah, ktoré sú pre týchto ľudí veľkou výzvou. Vzťah je do istej miery tiež v úvode trochu náročný, pretože introverti si neradi k sebe púšťajú cudzích ľudí.

Keď už ale začnú dôverovať, stávajú sa z nich tí najlepší partneri, ktorí zostávajú so svojou polovičkou dlhé roky a vo väčšine prípadov aj celý život. Ak je tvojou spriaznenou dušou práve introvertný partner, máš naozaj šťastie.

Úprimnosť a komunikácia je pre nich dôležitá

Pre introvertov je úprimnosť na prvom mieste. Nemajú radi intrigy, ohováranie alebo klamstvá, radšej povedia všetko tak, ako to cítia. S tým súvisí aj ich otvorená komunikácia, ale len o dôležitých veciach. Small talky nie sú nič pre nich. Ak dôverujú svojej láske, dokážu sa prerozprávať aj dlhé hodiny.

Ak ľúbia, tak celým svojím srdcom

Láska je pre nich ten najdôležitejší a najúprimnejší cit. Ak sa zamiluješ do introverta, môžeš si byť istá oddanosťou, vernosťou, rešpektom a nesmiernou láskou. Pretože ak ľúbia, tak naozaj celým srdcom a chcú zo seba odovzdať maximum.

Aj z toho dôvodu by si nemala riskovať ich dôveru a neprovokovať či nevyhľadávať iných ľudí. Ak niekto introvertovi zlomí srdce, bude sa z toho spamätávať naozaj veľmi dlho.

Nemajú problém dať partnerovi vlastný priestor

Uzavretí ľudia majú radi svoj vlastný priestor a čas strávený osamote. Radi sa venujú svojim záľubám a v ich živote často môže natrafiť na stereotyp. Nemajú radi zmeny a nepoznané veci. Z toho dôvodu im nerobí problém dať priestor aj tomu druhému. To mnohé páry nedokážu a myslia si, že môžu svojich partnerov vlastniť.

Ak si začneš s introvertným mužom, prípadne si ty tou uzavretou, črtá sa na naozaj pekný vzťah. Nebudeš len dávať, ale aj dostávať a to je najviac, čo môžeš chcieť. Všetko ostatné je len príjemným bonusom.  

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating