Pre niekoho sú to divní ľudia, pre iných zas najlepší priatelia. Život s introvertom niekedy nemusí byť najľahší, no stačí, ak ich pochopíš, pretože majú trochu vlastný a špecifický svet. Ak však patríš medzi nich aj ty, je ti to určite jasné.

A ako zistíš, či si naozaj introvert? Ak sa nájdeš v týchto charakteristických znakoch, odpoveď je jasná.

1. Nie si rada stredobodom pozornosti. Ak máš niečo rozprávať pred väčším počtom ľudí, cítiš sa nesvoja a si nervózna.

2. Si naozaj dobrá poslucháčka a najviac sa učíš z toho, ako pozoruješ svoje okolie.

3. Nemáš rada nezmyselné konverzácie typu aké je počasie. Oveľa radšej vedieš zmysluplné debaty s tvojimi blízkymi ľuďmi.

4. Nemáš rada ohováranie a vo svojom živote nepotrebuješ ľudí, ktorí rozprávajú stále o niekom inom. Radšej sa obklopuješ kamarátmi, s ktorými sa máš o čom rozprávať.

5. Rada tráviš čas sama a nevadí ti, ak si sama doma aj celý deň. Vždy si nájdeš niečo, čím sa zabavíš, pretože potrebuješ byť osamote.

6. Na sústredenie potrebuješ ticho, nedokážeš pracovať a rozmýšľať v rušnom prostredí.

7. Potrebuješ čas na rozmýšľanie pred tým, než niečo povieš alebo urobíš. Nemáš rada spontánne nápady, uprednostňuješ všetko naplánované.

8. Nie si veľmi tímový hráč a radšej pracuješ osamote. Vtedy dokážeš podať lepší a rýchlejší výkon.

9. Nepotrebuješ mať mobil stále v rukách, máš vypnuté notifikácie a nemáš rada, keď ti zazvoní. S cudzími ľuďmi nerada telefonuješ. Ak však voláš s niekým blízkym, dokážete sa rozprávať aj hodiny.

10. Nemáš rada spoznávanie nových ľudí. Máš len zopár pravých priateľov, s ktorými rada tráviš čas a nepotrebuješ nikoho iného.

11. Ak sa zamiluješ, miluješ celým svojím srdcom. Veľmi starostlivo však zvážiš, komu sa otvoríš a koho si pustíš bližšie k telu, aby si sa nesklamala.

12. Ak niekto zruší plány, kedy ste mali ísť von, si šťastná, že môžeš ostať doma.

13. Rada nakupuješ online, aby si sa vyhla preplneným obchodom a dotieravým predavačkám.

14. Nemáš rada chaos a neporiadok, všetko musíš mať dokonale zorganizované.

15. Potrebuješ svoje miesto, kde budeš tráviť čas a nikto ťa nebude rušiť. Taktiež musíš mať aspoň jeden koníček, ktorému sa pravidelne venuješ, napríklad knihy, záhradka, varenie…

16. Ak sa vrátiš domov z miesta, kde bolo veľa ľudí, cítiš sa vyčerpane.

17. Nerada hovoríš o sebe a svojich pocitoch. Hlavne pred cudzími ľuďmi.

18. Nemáš rada neohlásené návštevy. Na návštevu sa musíš dostatočne pripraviť a keď sa niekto prekvapí, si nesvoja, pretože ti rozhádže tvoj harmonogram.

19. Neustále nad niečím premýšľaš. Ľahko sa teda môže stať, že si nevšímaš okolie a ostatní si myslia, že si namyslená, nahnevaná alebo urazená.

20. Nevieš, čo je to nuda. Aj keď si sama, nikdy sa nenudíš, pretože sa vždy dokážeš niečím zamestnať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.