Aký je podľa teba život introverta? Pre tých, ktorí si ho nikdy nezažili, možno nudný alebo zvláštny. Pravda je však úplne iná. Aj introverti môžu zažívať krásne chvíle. Niekedy im to však prekazia maličkosti, s ktorými sa vyrovnávajú trochu ťažšie.

Kým pre iných sú tieto veci úplne prirodzené a sú súčasťou ich každodenného života, pre introvertov to tak nie je. Ak sa ocitnú v takejto situácii, znervóznejú, nevedia, čo by mali urobiť a najradšej by sa pred  celým svetom ukryli so svojej bubliny.

Veľké davy

Nočnou morou každého introverta sú veľké davy a preplnené miesta. Pandémia im v tomto síce hrá trochu do karát, no za bežných okolností majú problémy s koncertami, festivalmi, a dokonca aj s nákupnými centrami. Ak sa ocitnú v obkľúčení veľkého množstva neznámych ľudí, strácajú svoju istotu, ktorá môže niekedy vyústiť aj do záchvatov paniky alebo úzkosti.

Prespať u niekoho iného

Stalo sa ti už niekedy, že si volala kamošku k sebe prespať, no ona z nejakého dôvodu odmietla? S najväčšou pravdepodobnosťou ide o introvertku. Introverti majú problém s prespávaním na cudzích miestach. Nemajú radi chodenie na chatu, kempovanie a niekedy môžu mať problém aj s dovolenkou. Majú proste radi svoje domáce pohodlie, kde nájdu všetko presne na tom mieste, kde to naposledy uložili.

Vystupovanie pred inými

Ak majú introverti vystupovať pred inými ľuďmi, majú z toho stres, trému a hneď sa im začnú potiť ruky. A nezáleží na tom, či ide o veľké hľadisko plné ľudí alebo kolegov či spolužiakov. Introverti neradi hovoria svoj názor pred ostatnými, pretože sa boja, že by povedali niečo nevhodné, za čo by sa im mohli ostatní smiať.

Rozhovory/telefonáty s cudzími ľuďmi

Ak má introvert niekomu zavolať, v hlave asi 10-krát prehrá celý scenár, ako by mohol daný telefonát prebiehať. A keď nejde podľa plánu, ihneď znervóznie. To isté platí pri oslovovaní cudzích ľudí. Introverti sa neradi zoznamujú s novými ľuďmi, pretože ich nebaví to trápne oťukávanie sa a klišé frázy na začiatku rozhovoru. Nelákajú ich ani small talky na autobusovej zastávke či v obchode. Radšej majú hlbšie debaty s blízkymi, ktoré majú nejaký zmysel.

Spontánne nápady

Ak introvertovi navrhneš z ničoho nič nejaké nové plány, nebude nadšený. Radšej majú všetko dopredu naplánované, aby sa na to stihli psychicky pripraviť. Neznamená to, že každý spontánny nápad zavrhne, ale chvíľu bude trvať, kým to spracuje a akceptuje. Treba mať s nimi trpezlivosť a rešpektovať ich.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.