Žena sa opiera o muža, je v nej viera v lásku

Každý jeden človek po nej túži. Či to nahlas prizná alebo nie. No sú medzi nami aj takí, ktorým viera v lásku nič nehovorí. Chceli by ju, ale rôzne okolnosti spôsobili, že od života nečakajú žiadnu spriaznenú dušu ani koniec ako v romantických filmoch. Ich nádej je tak slabá, až sa jej dokonca bránia. 

Prečo je to tak? Prečo si niekto nechce pripustiť, že niečo tak krásne môže mať aj on? A prečo berie vzťahy iba povrchne? Toto sú 3 najčastejšie dôvody, kvôli ktorým viera v lásku vymiera.

Vzor v rodine

Prvým dôvodom je niečo, čo má počiatky už v našom detstve. A tým je rodina. Mnoho ľudí žije v nefunkčných domácnostiach. Pozerajú sa na to, ako sa ich rodičia, manželia, neustále hádajú, ako medzi nimi chýba iskra, či sa akceptujú už iba zo zvyku. Ten lepší prípad je rozvod, pri ktorom nemajú každý deň na očiach dvoch ľudí, ktorí sa už nevedia zniesť.

Kvôli tomuto si deti začínajú myslieť, že láska neexistuje a niektoré z nich sú o tom presvedčené tak, že jej ani v dospelosti nechcú dať šancu, aby nezažívali to, čo mali kedysi doma.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Zlomené srdce

Toto je zase azda ten najčastejší dôvod, pretože kto na vlastnej koži zažil, že láska nie je len krásna, ale aj bolestivá, bude sa jej báť znova oddať. Zlomené srdce sa ťažko a veľmi dlho lieči, takže niektorí ľudia už nechcú znova riskovať to, že im bude opäť ublížené. Najmä, ak naozaj milovali celou dušou a ich polovička im dala zbohom, už pre nich neexistuje iná možnosť.

Cynická osobnosť

Viera v lásku sa u niektorých ľudí jednoducho nikdy ani nevytvorí. Sú to osobnosti, ktoré sú kvôli svojím vlastnostiam a povahe celý život presvedčení o tom, že existujú iba racionálne záväzky či krátkodobé flirty, no žiadna skutočná romantika. Pohŕdajú hodnotami, no aj samotnými vzťahmi či manželstvom a ich správanie je v tomto smere bezcitné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating