Dvojica leží na zemi

Situationship je nový trend v randení, ktorý sa stáva čoraz populárnejším hlavne medzi mladými. Ľudia si v ňom užívajú niektoré výhody tradičného vzťahu, ako sú intimita a spoločné zážitky, ale zároveň si zachovávajú nezávislosť a flexibilitu, ktorú bežne v tradičnom vzťahu nemajú.

Chceš zistiť, či sa v takomto vzťahu nachádzaš aj ty sama? Existuje množstvo znakov, ako to odhaliť, ale týchto 5 patrí k tým najkľúčovejším a najviditeľnejším.

Nejasný status vzťahu

Neviete sa dohodnúť, čo presne medzi vami je. Ste spolu, ale nie ste oficiálne v páre, ani v otvorenom vzťahu. Je to ako nejaká šedá zóna, kde nie sú stanovené žiadne podmienky alebo pravidlá. A vlastne ani neviete, kam to celé smeruje.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že sa správate tak, ako by ste spolu naozaj chodili a myslia si to aj ľudia okolo vás. Vy sa ale nechcete viazať a užívate si istú dávku slobody.

Dvojica sa smeje a opiera o seba
zdroj: Unsplash/Sarah Noltner

Nedostatočná komunikácia

Zvyčajne sa stretávate a trávite spolu čas, ale nehovoríte o svojich pocitoch, o tom, kam tento vzťah vedie a aké sú vaše očakávania. Často sa stáva, že si nie ste vedomí toho, čo si jeden od druhého skutočne želá, čo môže viesť k zbytočným komplikáciám a nezrovnalostiam.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating