Ak stále váhaš, či sa ho ďalej držať alebo nechať ísť, prečítaj si toto.

Nie si šťastná. A veľmi dobre si to uvedomuješ. Nemáš pocity, ktoré v tebe dokázal vyvolať na začiatku. Možno sa cítiš zamilovaná, ale väčšinu času nie si šťastná.

Zlyháva medzi vami komunikácia. Máš potrebu povedať mu množstvo vecí, no zároveň vieš, žeby si sa u neho nestretla s pochopením. Nechceš ho zaťažovať svojimi problémami, nechceš vyzvedať, čo robil a ako sa mal. Nedokážete sa spolu porozprávať na takej úrovni, ako kedysi.

Nevieš, čo pre neho znamenáš. Už dlho ti nepovedal, že ťa ľúbi. Možno ti to nepovedal nikdy, a ty len hádaš ako to asi myslí. Bola si pre neho len horúci flirt, alebo spolu randíte. Pokiaľ v tomto nemáš jasno, tak sa ho na rovinu opýtaj. Ak nedostaneš uspokojivú odpoveď, tak vlastne vieš na čom si.

Máš pocit, že sa zmenil. Nehovorím o drobných zlozvykoch, ktoré vyplávali časom na povrch. Myslím tým reálnu zmenu. Už nie je tým, kým bol, a možno ním až teraz je. Nepáči sa ti, ako sa správa k tebe a k ostatným.

zdroj: unsplash.com

Nevieš, ako ľuďom odpovedať na otázky ohľadom vás dvoch. Pretože v tom ani ty sama nemáš úplne jasno. Občas sa správa akoby ťa mal naozaj rád, potom je chladný a odmeraný. Nevieš sa v ňom vyznať, no nechceš ho ešte úplne zatratiť.

V skutočnosti mu neveríš. Nie si si istá, či si v jeho živote jediná. Vlastne by ťa asi neprekvapilo, keby si zistila, že okrem teba má aj iné. Jeho správanie tomu nasvedčuje, a zatiaľ ti nedal pádny dôvod na to, aby si mu dôverovala.

Vzdiaľujete sa. Pokiaľ sa medzi vami nevytvára hlbšie puto, ba práve naopak, máš pocit, že ste si čím ďalej tým viac vzdialený, niečo nie je v poriadku. Vzťah musí mať isté body, a mal by napredovať. Stagnácia, či kroky späť mu vôbec neprospievajú.

Cítiš, že je to jednostranné. Máš pocit, že dávaš omnoho viac ako dostávaš? Si stále ty tá, ktorá sa snaží, vymýšľa program, dohaduje stretnutia a obetuje svoj čas tak, aby to vyhovovalo jemu? Dievča, porozmýšľaj nad tým, že most sa len na jednej strane neudrží.

zdroj: pexels.com

Cítiš sa na nič. V poslednej dobe ťa nič nebaví, nič ťa neteší. V tvojom živote zavládol pesimizmus, hnev a ľútosť, pretože sa nenachádzaš v láskyplnom vzťahu. Dobre vieš, čo si zaslúžiš, avšak to nedostávaš a presne preto sa cítiš tak, ako sa cítiš.

Spoliehaš sa na jeho „potenciál“ namiesto toho aby si videla jeho skutočné ja. Nespráva sa vôbec ideálne, ale ty máš svoju vlastnú predstavu o tom, čoho je schopný. „ Veď ti už aj kvet doniesol, zobrať ta občas niekam sa najesť, či poprechádzať. Nemôžeš mu byť ľahostajná“. Omyl, pokiaľ to robil len na začiatku, tak sa ťa snažil dostať. No láska o tomto nie je, a podobné gestá by mali pretrvávať aj počas vzťahu, nie len na jeho začiatku.

Každý ti hovorí, že máš na viac. A zaslúžiš si niečo lepšie. Tvoja rodina, tvoje priateľky, tvoji spolužiaci, tak prečo si jediná, ktorá to nevidí?

Hlboko vo vnútri vieš, že je koniec, len sa bojíš priznať to. Drahá, ruku na srdce, dobre to vieš. Keby si to necítila, ani by si neotvorila tento článok. Neboj sa nechať ísť človeka, ktorý ťa viac trápi ako teší. Nezaprataj miesto niekomu inému, kto by ťa dokázal ľúbiť spôsobom, akým si zaslúžiš. Niekedy je lepšie nechať ísť, ako sa nasilu držať niečoho, čo už aj tak nemá význam.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.