Nehrajme sa tu na nič a priznajme si, že každá z nás raz za čas trochu zaklame. Možno to berieš ako milosrdnú lož alebo len malé zatajenie skutočnosti, no pravdou je, že to robíme naozaj takmer všetky. 

A komu klameme najčastejšie? Áno, našim milovaným partnerom. Najčastejšie sa to deje na začiatku vzťahu, kedy sa len oťukávame a zisťujeme, čo je ten druhý zač. Niektoré klamstvá sú však bežné aj po rokoch vzťahu.

Vybrali sme 10 najčastejších klamstiev, ktorých sa zvykneme dopúšťať. Ktoré používaš ty?

Počet predchádzajúcich partnerov

Ak ich je málo, možno sa za to hanbíš a ak ich je zas trochu viac, nechceš ho odstrašiť. Ide o číslo, ktoré si on len ťažko vie niekde skontrolovať, takže je len na tebe, či povieš pravdu alebo ju trochu upravíš. Ak ste však spolu dlhšie, mala by si byť k nemu úprimná a povedať mu pravdu, nech je akákoľvek.

Dôvody rozchodov

Niektoré rozchody pre nás bývajú ťažšie. Možno si urobila chybu ty a správala si sa tak, ako sa dobrá priateľka nespráva. Svojmu súčasnému frajerovi preto nepovieš pravý dôvod rozchodu, aby si ho od seba neodohnala. Nikto z nás nie je neomylný, mysli na to.

Ako veľmi ho miluješ a si s ním spokojná

Pri tomto by si naozaj nemala klamať. Ak k nemu necítiš to, čo hovoríš, môže to neskôr spôsobiť problémy. Rovnako by si mala byť úprimná v tom, ako si s ním spokojná v posteli. Nedávaj mu zbytočne falošné nádeje a nepredstieraj niečo, čo nie je.

Predstavy a sny o iných chlapoch

Ak na ulici stretneš pekného chlapa, obzrieš sa? Určite áno. A ešte si aj pomyslíš, aký má pekný zadok. Veď chlapi robia to isté. Prípadne ak na Instagrame natrafíš na nejakého fešáka, tiež si možno pomyslíš, že by si ho rada videla aj naživo. Svojim partnerom sa však s takýmito vecami veľmi nezdôverujeme.

Kontakt s bývalým

Bývalí partneri sú niekedy tabu téma. Ak si so svojím ex stále v kontakte a ste dokonca aj priatelia, naozaj to svojmu partnerovi povedz. Ak by sa to dozvedel sám z nejakého iného zdroja, bolo by oveľa ťažšie to vysvetliť.

Koľko míňaš za nákupy

Ach, tie nákupy. Ak sa raz za čas odmeníš nejakou materiálnou vecou, po ktorej si dlho túžila a aj si si na ňu poctivo šetrila, niekedy radšej upravíš jej cenu smerom nadol. Pokiaľ sú to tvoje peniaze, rob, ako uznáš za vhodné. Ak však budete mať spoločné financie, o takomto by si klamať nemala.

Čo si myslíš o jeho kamarátoch

100 ľudí, 100 chutí. Je úplne normálne, že si nerozumieme so všetkými ľuďmi. Ak si si nesadla s niektorým z jeho kamarátov, nemusíš sa pretvarovať. Normálne mu o tom povedz, aby si si nemusela dávať pozor na to, čo vyjde z tvojich úst.

Nič mi nie je. Som v pohode

Toto je asi najhoršia ženská vlastnosť. Ak ťa niečo trápi, prečo to nepovieš nahlas? Radšej sa zožierame tým, čo sme mohli povedať a nepovedali sme a v hlave si prehrávame možné scenáre, ako by to mohlo dopadnúť. Ak sa ťa opýta čo ti je, odpovedz pravdu. Nepoužívaj obľúbené formulky typu nič mi nie je alebo som v pohode.

Nie, nič mi nekupuj

Pozor, toto je najväčšia pasca na mužov. Týka sa to hlavne dlhodobých párov, ktorí už vyčerpali milé darčeky. Ak žena povie, že na svoj sviatok nechce žiadny darček, v kútiku svojej duše aj tak dúfa, že ju jej priateľ prekvapí a kúpi jej nejakú drobnosť. A keď naozaj nič nekúpi, ofučí sa a ďalší problém je na svete. A chlap pritom len dodržiaval inštrukcie.

Tvoja hmotnosť

Číslo na váhe vôbec nič neznamená. Nevyhováraj sa, že máš ťažké kosti alebo že si nejak nafúknutá. Nie je dôležité to, čo ti ukáže váha, ale to, ako sa vo svojom tele cítiš. Ak budeš spokojnejšia, váhu pokojne odlož.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.