Prichádza leto a s ním aj dni, kedy budeš mať trošku viac voľna, než cez rok. Aktivít, ktoré by sa dali robiť cez leto, je veľa. Dnes ti dám tipy na činnosti, ktoré môžeš urobiť popri voľnom čase a zároveň sa cítiť trošku lepšie a „ľahšie“ na duši.

 1. Zbav sa všetkých nepotrebných vecí. Či už je to oblečenie, doplnky, zošity alebo veci, ktoré máš v izbe. Neurob to však bežným prístupom „poupratujem si“, ale skús do toho vložiť viac seba. Naozaj vyhoď všetko to, čo si nepoužila od začiatku roka a nedržala si to v ruke minimálne tri mesiace, oblečenie skús odniesť do second-handu alebo ho skús povenovať niektorým zariadeniam, ktoré to potrebujú. Veci, ktoré pre teba majú citový vzťah tak dostanú viac miesta v tvojej izbe.
  zdroj: pexels.com
 2. Každý večer si skús nachystať jedlo na ďalší deň. Budeš mať prehľad o tom, čo ješ a zároveň si môžeš pripraviť niečo svieže, chutné a podľa seba. Každé jedlo môže byť iné a niečím ozvláštnené. Potom nebudeš mať potrebu vyjedať všetky tie zmrzliny, ktoré vidíš vonku.
 3. Naplánuj víkendový piknik, kde stretneš svojich priateľov, ktorých si dlho nevidela. Poteší to aj ich, no zároveň budeš mať dosť práce s prípravou, tak nebudeš myslieť na myšlienky, vďaka ktorým by si sa cítila zle.
 4. Prejdi si svoje sociálne siete a z každého účtu odstráň ľudí, ktorých už nemáš rada alebo ste sa pohádali. Teraz už nemusíš vidieť každý ich krok a nemusia vidieť ani oni tvoje šťastie.
 5. Zlepšuj sa aj v maličkostiach. Vstaň skôr, choď sa poprechádzať a postupne zvyšuj tempo každý deň, až budeš chodiť ráno behávať. Budeš sa cítiť oveľa lepšie, ako keby si mala sedieť doma pred telkou. Nabudí ťa to a cez deň toho stihneš viac.
 6. Skús prekvapiť svoju rodinu. Nakúp si látku a vyrob mame tašku alebo letné šaty. Nakúp potraviny a ocovi sprav jeho obľúbené jedlo. Svoj voľný čas venuj súrodencovi a konečne súhlas s tým, aby ste išli do divadla alebo na koncert.
  zdroj: unsplash.com
 7. Vyskúšaj nové kurzy. Nauč sa maľovať na sklo, ovládať ďalší cudzí jazyk alebo piecť zložitejšie dezerty. Na konci kurzu budeš na seba hrdá a budeš sa mať čím pochváliť.
 8. Ak má tvoja kamarátka narodeniny, vyrob jej originálny darček z fľaše a papierikov. Na papieriky napíš vaše spoločné aktivity – tie, ktoré by ste chceli zažiť alebo vás lákajú. Vlož do fľaše a podaruj jej ich s tým, že ak sa zhodnete, musíte to vyskúšať.
 9. Ak má tvoj priateľ narodeniny, môžeš skúsiť nájsť v blízkosti záhradu, ktorá ti ponúkne možnosť vypestovať kvety. Tak môžete stráviť s priateľom pekný deň, zabaviť sa a popustiť uzdu fantázie.
 10. Môžeš si vybrať svoj obľúbený citát a farbu, ktorú použiješ na to, aby si ten citát namaľovala do svojej izby na stenu. Budeš si tak každý deň pripomínať, že tvoj život za to stojí a zároveň si oživíš izbu.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.