Bol si tu s nami, pre nás. Vždy, keď sme potrebovali pomoc, keď sme potrebovali poradiť. Keď sme potrebovali počuť, že to zvládneme, že na to máme, len sa musíme posunúť ďalej.

Viem, že ťa už nikdy nič v živote nenahradí a bol si pre mnohých inšpiráciou. A aj budeš. Zanechal si tu svoju stopu. Pre nás všetkých. Vieš, je medzi nami veľa ľudí, ktorí nehľadia len na seba, ale aj niečo robia. Sú skvelými umelcami, spisovateľmi, literátmi, ľuďmi. A aj cez to všetko, o nich niekedy nič nevieme. Až na tom konci, keď sa jeden cyklus života skončí.

Až vtedy pochopíme, čo sme stratili, čo sa v človeku skrývalo. Aký talent v jeho duši prebýval, a čo chcel tomuto svetu zanechať a odkázať. Až vtedy nám to dôjde a smútime nad stratou.

Až vtedy, ako keby pochopíme, ako sa to všetko dokáže otočiť. V jednej sekunde. V tú chvíľu sa nám stratí zem pod nohami, zastaví sa čas a my sme spútaní niekde medzi dvoma svetmi. Tým našim a tým, čo nevidíme. Prestávame vnímať, sme len niekde tam, uprostred toho diania.

Len tam sme. Len existujeme. Dýchame. Vydychujeme. Plačeme. Nechávame emócie vyplávať na povrch. Vydrať potláčaný vzlyk. A len tam sme. Len dýchame. Len žijeme život, ktorý vie veľmi rýchlo skončiť. V jeden moment. V jednu chvíľu.
Nezáležiac od toho, čím sme boli, čo zlé sme spravili, akými zlyhaniami sme si prešli.

Boli sme tu, existovali sme. A na tom záleží. Na tom, čo sme tu po sebe zanechali, čo sme spravili pre druhých, nielen pre seba. A že sme mali cieľ spraviť ľudí okolo seba a svoju rodinu šťastnými, a tento svet o niečo znesiteľnejším. A na tom záleží najviac.

Vždy niekto ostane, kto smúti, plače. Bolesť je silná, ale ešte silnejšia je tá strata, ktorá bolí najviac. A je znásobená pocitmi a vedením, že to nebol len niekto. Že to nebol len nejaký človek, ale ten človek, ktorý bojoval, šíril povedomie aj v ťažkých časoch a neprestával snívať, že raz budeme žiť v peknom svete, a že sa nebude musieť báť.
To všetko si splnil. A až do konca si bojoval statočne.

Preto pozorne sleduj naše kroky, ktorými ťa budeme nasledovať a ďalej pracovať na tom, aby sme boli aspoň sčasti ako ty. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.