instagram/amelie_weissenberger

V tejto dobe je normálne, ak navštevuješ terapiu. O psychickom zdraví sa hovorí konečne viac, než pred desiatimi, alebo pätnástimi rokmi. Mala by si sa o neho starať, pretože inak nebudeš zdravá.

Možno si myslíš, že keď cvičíš, staráš sa o svoje telo. Telo musíš vnímať ako celok – mala by si sa starať o fyzické zdravie, no aj o to psychické. Týchto pár pomôcok ti posilní tvoje psychické zdravie a nebudeš sa cítiť smutne.

Nauč sa povedať „maj sa“ sociálnym sieťam

Moderná doba so sebou priniesla rôzne vymoženosti, ktoré určite rada využívaš. Je ľahké stráviť na sociálnych sieťach celý deň. Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Kvôli sociálnym sieťam stúpa porovnávanie životov, ktoré by si nemala robiť. Všetci sa od seba odlišujeme a máme iný život, nemôžeš sa porovnávať s niekým cudzím. Preto sa nauč svoj čas na sieťach krotiť. Musíš mať nastavené hranice, inak sa budeš stále porovnávať a budeš ešte smutnejšia.

Sústreď sa iba na jednu vec

Keď sa ti niečo podarí, väčšinou ti to nakopne motiváciu a začneš robiť veľa vecí za sebou. To môže viesť k prepracovanosti a to následne k vyhoreniu/smútku. Ak chceš byť úspešná, sústreď sa vždy len na jednu vec/projekt/úlohu. Nerob popritom milión ďalších. Vďaka tomu dovedieš každý projekt do dokonalosti a vo veciach nebudeš mať chaos.

Prijmi to, že tvoj život sa nezmení zo dňa na deň

Ak si zo života smutná dnes, môže to byť aj zajtra. Život plynie pomaly a nemôžeš očakávať, že sa stane niečo prevratné za jeden deň. Chce to trpezlivosť, no aj tvoju ochotu pracovať. Aby si bola šťastná, musíš pre to niečo robiť.

Všímaj si maličkosti, ďakuj ostatným, vstávaj skoro a zacvič si, jedz kvalitné jedlo, stretávaj sa iba s ľuďmi, pri ktorých sa cítiš dobre, uč sa aj mimo školského času a ak nechodíš na terapiu, môžeš ju vyskúšať. Rozvíjaj svoj život pomaličky, po častiach, jedine tak sa dopracuješ k šťastiu a spokojnosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife