Aj keď by nám vzťah mal prinášať pocit lásky, spokojnosti a naplnenia, niekedy sa stane, že cítime iba sklamanie, trápenie a vyčerpanie. Ak toto zažívaš, vedz, že ťa to ako osobu môže úplne zničiť a zároveň poznačiť aj všetky tvoje možné budúce vzťahy. Kedy vieš, že ku dnu smeruje aj váš vzťah?

Ak na vás sedia nasledujúce 3 body, potom je veľmi ťažké vybudovať si zdravé, fungujúce a úprimné partnerstvo. Jediné, čo vás môže zachrániť pred úplnou katastrofou, je rozchod.

Máte pred sebou tajnosti

Dôvera a úprimnosť sú vo vzťahu na popredných priečkach hodnôt, ktoré v ňom nesmú chýbať. Bez nich to nie je skutočná láska, iba niečo povrchné a chvíľkové. Či už ste na tom takto boli vždy alebo máš pocit, že s postupom času ste k sebe chladnejší, nie je to dobré.

Ak tvoj partner nie je človekom, ktorý vie všetko, ak máš pocit, že mu musíš niečo zatajovať, že sa mu hanbíš niečo povedať, či dokonca máš strach, že by ťa súdil, nie je to ten pravý. Tvoja či jeho nedôvera to celé raz zabije.

Každá diskusia sa zmení na hádku

Nie len, že už spolu neviete komunikovať a „tichá domácnosť“ je u vás na dennom poriadku, ale ešte aj vtedy, keď máte snahu niečo riešiť, skončí sa to iba hádkou či buchnutými dverami. Toto je niečo, čo sa nikdy nezmení, pokiaľ niekto neustúpi. A ak to nespravil doteraz, potom už nikdy.

Aj ego dokáže zničiť niečo krásne a silné. Jedna z najhorších situácií pre páry je, ak sa dostanú do kolotoča nepochopenia a vzájomného obviňovania, z ktorého nevedia vystúpiť.

Každý má vlastný smer

Ideálny vzťah má byť založený na tom, že sú si dvaja ľudia podobní a zároveň aj trochu odlišní. Odlišnosti vám dávajú vlastný priestor, ktorý potrebujete, no ak zachádzajú až tak ďaleko, že priamo ovplyvňujú vaše fungovanie či budúcnosť, nikam to nevedie. 

Iné koníčky sú skvelé na to, aby ste dokázali tráviť čas aj bez seba, no iné predstavy o budúcnosti, návyky či hodnoty, sú už niečím, čo sa len tak neprispôsobí tomu druhému. Ak ste si vedomí toho, že podstatné veci vo vašich predstavách vyzerajú inak, koniec je blízko.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.