Photo by Fineas Gavre from Unsplash

Áno, bojujeme s tým takmer všetky. Znovu objavenie svojho sebavedomia a sebaúcty je beh na dlhú trať, no keď už sa na to podujmeš, musíš vydržať, aj keď to nebude jednoduché.

Niekedy si to možno ani neuvedomuješ, no ty sama si tou osobou, ktorá sabotuje tvoje snaženie. Môžu za to najmä zlozvyky, ktorých sa zbavujeme naozaj ťažko a chce to istú dávku sebazaprenia. Ak však objavíš svoje slabé stránky, bude ľahšie na tom popracovať.

Stále žiješ v minulosti

Nežiješ tu a teraz, ale stále si mysľou v minulosti. Riešiš predovšetkým svoje chyby, ktorých si sa dopustila a stále sa trápiš otázkou, čo by bolo keby. Čo sa stalo, stalo sa a jediné, čo môžeš urobiť, je poučiť sa zo svojich chýb a ísť ďalej.

Naozaj prestaň žiť v minulosti a nauč sa tešiť z toho, čo ti ponúka súčasnosť. Ak budeš myslieť na to, čo si urobila zle, nebudeš sa môcť tešiť aj z maličkostí, ktoré sa ti podarili.

Neveríš si

Vieš, že si kedysi niečo pokazila a teraz sa bojíš toho, že by sa to mohlo stať znovu. Tvoje nízke sebavedomie má za následok, že si neveríš a bojíš sa povedať svoj vlastný názor. Máš problém s vystupovaním pred ostatnými ľuďmi a obávaš sa toho, čo by povedali na tvoje myšlienky.

Na ostatných sa môžeš vykašľať, pretože takmer nikdy sa nedá vyhovieť každému. Kvôli tomu však nemusíš sedieť v kúte a hrýzť si do jazyka. 

Porovnávaš sa s ostatnými

Takmer vždy sa nájde niekto, kto bude krajší, lepší, múdrejší či bohatší. Namiesto toho, aby si sa s nimi porovnávala, by si sa mala tešiť z ich úspechu a mala by si sa zamerať sama na seba a na svoje vlastné zlepšovanie.

Závisť je jednou z najhorších vlastností a vďaka nej je tvoja myseľ plná negatívnych myšlienok. Ako chceš byť šťastná a vyrovnaná, keď nie si spokojná s tým, čo máš?

Počúvaš hlas vo svojej hlave

Tiež niekedy prežívaš situáciu ako z filmov, kedy ti na jednom pleci sedí anjelik a na druhom diabol, ktorý ti neustále pripomína, že na to nemáš? Prestaň počúvať tento hlas vo svojej hlave. Ak popracuješ na svojom sebavedomí, tento hlas skôr či neskôr odíde.

Musíš pochopiť, že si dobrá a dokážeš všetko, čo si zaumieniš. Musíš si však veriť, inak to nepôjde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife