Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Mať zdravé sebavedomie je základom šťastného života. No sebavedomie, ako všetko ostatné, sa nerodí spolu s človekom. Musí sa budovať. Niekto má to šťastie a budovanie sebavedomia mu ide ľahšie. Pokiaľ patríš k tej druhej skupine ľudí, nezúfaj. Skús využiť tieto rady, ktoré ti aspoň trocha pomôžu.

Predstieraj to

Áno, čítaš správne. Väčšina ľudí nevie čítať druhým myšlienky, čiže veria tomu, čo hovoríš ty a tvoje telo. Ak sa naučíš hovoriť tie správne veci a zároveň ovládnuť aj reč tela, ľudia nespoznajú rozdiel. Potrebuješ stretnúť len pár ľudí, ktorý tomu uveria, kým si to osvojíš. Dôležité je vzpriamené držanie tela, sebavedomá reč a primerané oblečenie, v ktorom sa cítiš a vyzeráš dobre.

Vytvor si playlist

Pesničky majú na nás obrovský vplyv. Sama vieš, že upratovanie, cvičenie alebo podobné aktivity, robíš rýchlejšie a s väčším nadšením, keď pri tom počúvaš hudbu, ako keby si to mala robiť bez nej. Nájdi si tie správne pesničky, ktoré ťa nakopnú vždy, keď sa budeš cítiť zle alebo neisto.

Zmeň svoj životný štýl

Kúp si nové oblečenie, prefarbi si vlasy, zmeň odtieň rúžu, skrátka vyskúšaj niečo nové. Športuj. Nie nadarmo sa hovorí – v zdravom tele zdravý duch. Keď sa budeš o seba starať, pravidelne sa hýbať, budeš sa cítiť lepšie a sebavedomejšie!

Neporovnávaj sa

Jediný človek, s ktorým by si sa mala porovnávať, je tvoje včerajšie ja. Nezáleží na tom, čo majú ľudia okolo teba. Nech ťa motivuje to, čo máš ty. Keď sa začneš porovnávať sama so sebou, všimneš si, aké pokroky robíš a v čom sa zlepšuješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife