Vzťahy sú o tom, aby sa dvaja ľudia milovali, nie nenávideli. Avšak, aspoň raz za život urobil každý tieto chyby, ktoré ničia vzťahy. Do budúcna sa im vyvaruj, pretože tak nevybuduješ zdravý a plnohodnotný vzťah.

Vysoké očakávania

Ako sa hovorí, lepšie je, keď neočakávaš nič a partner ťa prekvapí, ako keď očakávaš veľa a sklame ťa. Otvor oči – muž je jednoduché stvorenie, čo mu nepovieš, to neurobí. Nemala by si len tak sedieť a čakať, že ti donesie kvety, alebo že sám od seba poupratuje, vynesie smeti, pozve ťa na rande či do kina.

Radšej nečakaj nič, zmier sa s tým a pokiaľ niečo také urobí, buď šťastná. Keď budeš mať vysoké očakávania, permanentne budeš smutná.

Žiadna komunikácia

Chyba, ktorá sa deje v mnohých vzťahoch. Zapamätaj si však, že chlap nevie čítať myšlienky. Keď niečo chceš, mala by si mu to povedať. Taktiež vtedy, keď ti bude niečo prekážať, keď budeš chcieť niečo zmeniť, ísť na výlet alebo sa otvorene porozprávať o budúcnosti.

Ak nebudete často komunikovať a rozprávať sa, stanú sa z vás len spolubývajúci.

Rýchlosť a zbrklosť

Častou chybou taktiež je, že ľudia vo vzťahu nemajú žiadnu trpezlivosť. Mala by si však vedieť čakať, pretože pri láske nie je rýchlosť dobrá. Tu skôr platí, že čím väčšia trpezlivosť, tým lepší a dlhší vzťah. Neboj sa, ak je to ten pravý, už s ním budeš celý život, preto nemáš dôvod ponáhľať sa.

Ignorovanie partnera a žiadny záujem

Tento bod patrí rozhodne medzi najhoršie chyby, ktoré sa vo vzťahoch dejú. Stereotyp, ignorovanie partnera alebo žiadny záujem je vážny problém, pretože je len krôčik od rozchodu. Ak sa partner necíti vypočutý, pochopený alebo má pocit, že ho stále ignoruješ, nemá potrebu zostávať ďalej v takom vzťahu. Daj si na to pozor, pretože táto cesta je najrýchlejšia do záhuby.

Malé klamstvá

Možno si povieš, že čo je na tom, keď párkrát zaklameš partnerovi o tom, koľko stála tá kabelka, kde si bola po práci či s kým sa chystáš von. Avšak, ako už vieš, úprimnosť je výsadou vzťahov. Ak by ti na to partner prišiel, klamstvá by ho zničili. Neklam, pokiaľ nechceš vidieť svojho priateľa na dne.

Urážanie sa navzájom

Si vo vzťahu alebo na detskom ihrisku? Pokiaľ túto chybu robíte obaja, mali by ste si vstúpiť do svedomia. Ste vo vzťahu preto, pretože sa ľúbite a myslíte si o sebe, že ste pre seba tí najlepší. Urážanie nemá mať vo vzťahu žiadne miesto, pretože len zraňuje city druhej osoby.

Sebeckosť

Sú to tie chvíle, kedy presadzuješ iba svoj názor, nechceš si vypočuť partnera, len chceš, aby bolo po tvojom a nič iné nevidíš. Tento prístup nie je správny, pretože ste dvaja, už nie si single, a preto musíš často pristupovať na kompromisy. Iná cesta nie je. Len vďaka nim budete žiť v harmónii.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.