unsplash.com

Nedokážeš sa sústrediť, lebo ti po mysli chodia rôzne myšlienky? Potom je správny čas na zmenu. Na akú? Tak to sa dočítaš v tomto článku.

Ach, tie naše ženské predstavy. Povedzme si pravdu. V našom živote plnom nespočetného množstva dennodenných emócií nastane zlom, kedy vypneme a začneme si predstavovať. V hlave si premietame všetko to, čo nás trápi, čo chceme zmeniť. Mnohí povedia, že by sme nemali veľmi uvažovať. Čo by však robili, keby ich niečo vnútorne ťažilo, alebo nevedeli, akou cestou sa majú vydať, akú ponuku prijať, ako sa rozhodnúť?

Predstavujem si svoj život inak. Hovorím si to už niekoľký mesiac. Predstavujem si život v domove plnom lásky, pochopenia, malých prehreškov, ktoré patria ku životu. Predstavujem si muža, ktorý bude po mojom boku, ktorý bude statočný. Zrejem nebudem sama, ktorá po ňom túži. Predstavujeme si presne veci a ľudí okolo nás, po ktorých túžime. Túžime po zmene.

zdroj: unsplash.com

Ženy vo veku nad 20 majú asi istý problém. Ani každodenné motivácie nepomáhajú. Aj keď veľkou časťou prispievajú k nášmu pohľadu na svet, aký máme a ako ľahko ho ovplyvniť. Ráno by sa vraj každá žena mala pozrieť do zrkadla a povedať si, že jej to pristane. Nenašla si sa? Našla? Len máloktorá žena si to povie. Áno, máme zdravé sebavedomie a niektoré ho máme na rozdávanie. Sebavedomie nevychádza len zo slov, ale možno ho ľahko vyčítať z postoja a chôdze.

Keď však nastane kolobeh výčitiek, kedy máme istý deficit niečoho, kladieme si často otázku: „Prečo sa toto deje práve mne?“. Spolu s tým začne klesať naše sebavedomie. Začneme tápať a predstavovať si. Na predstavovaní nie je nič zlé, pretože nás to motivuje ísť ďalej a prekonať všetko to, čím prechádzaš. Môžeš byť absolútne spokojná s každodenným úsmevom na perách, ktorý ti nikto nezotrie, ale keď nie si spokojná vnútorne je to oveľa horšie.

zdroj: Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Ťažoba, alebo túžba, ktorá nás núti myslieť ide z nášho ja. To naše ja nám chce niečo povedať. To naše ja chce už tak očakávané blaho, blaho byť aj vnútorne spokojná. Stojíme pred zrkadlom a uvažujeme nad tým, kým sme boli a kým sme teraz. Posúvame sa vpred, sme úspešné, krásne, ale nie sme vnútorne spokojné. Mnoho žien má s týmto problém, len to nepovie nahlas. Treba začať z vnútra a načúvať svojim pocitom, ktoré nám chcú niečo povedať.

Život nie je o rozprávke ružovou záhradou. Dobre vieme, že život si zariaďujeme len my. Ak čelíš niečomu, čo ti nedáva spať, alebo tvoje vnútro je nepokojné, chce to zmenu. Stačí aj malý krok k vnútornému pokoju. Možno stačí len správne rozhodnutie, správne slová a svet bude krajší.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife