Každá z nás by chcela žiť krásny a šťastný život. Mať sa dobre, to je všeobecným cieľom, ktorý však znamená pre každého niečo úplne iné. Na to, aby sa ti toto želanie splnilo, má vplyv mnoho faktorov. Tvoja snaha, myslenie, okolie, ktoré ťa ovplyvňuje, a zrejme aj karty, ktoré ti rozdal osud (vesmír, Boh alebo čokoľvek, čomu veríš).

Možno si myslíš, že svoj život k lepšiemu zmeniť nedokážeš, no opak je pravdou.

Pre niekoho sú to zvláštne reči, pre iného pravda, o ktorej sa presvedčil na vlastnej koži. Veľa vecí môžeš k lepšiemu zmeniť ty sama. Keď sa budeš s čistým vedomím a pokojom držať životných zásad, ktoré ti prinášame, onedlho sa obzrieš späť a uvedomíš si, aký šťastnejší tvoj život zrazu je.

1. Neporovnávam sa s nikým iným

Iní ľudia môžu byť pre teba motiváciou a inšpiráciou, nie však niekým, kvôli komu sa cítiš byť menejcenná. Ani si nevieš predstaviť, koľko ťažoby z tvojej hlavy vyfučí, keď sa prestaneš pozerať na to, čo druhí majú a ty nie. Život nie je súťaž v tom, kto je lepší, krajší, bohatší, … ale o tom, aby si bola šťastná ty. Vo svojom vlastnom zrkadle.

Možno bude pre teba ťažké prestať riešiť ľudí okolo seba, pozerať sa na to, v čom ste rozdielni, ale ver, že je to skvelým základom, ktorý ti správne naladí myslenie. A pozitívna myseľ dokáže do života pritiahnuť veľké veci.

2. Robím to, čo ma baví a energiu venujem veciam, ktoré ma iba priamo ovplyvňujú

Koľkokrát si robila niečo, čo sa ti ani nechcelo, iba kvôli niekomu inému? Koľkokrát si s niečím súhlasila, pretože si si myslela, že ak povieš nie, niekoho sklameš? Musíš si uvedomiť, že tu nie si preto, aby si bola po ruke ostatným ľuďom. Si tu, aby si sa sústredila sama na seba, riešila svoje problémy a robila to, čo baví teba.

Nerieš veci, na ktoré nemáš dosah alebo sa tvojho života vlastne vôbec netýkajú. Je to zbytočná strata času a energie. Radšej sa zameraj na vlastný rozvoj, učenie sa, koníčky a všetko to, vďaka čomu budeš spokojne večer zaspávať.

3. Obklop sa tými, čo za to stoja

Nikto sa na teba nebude hnevať za to, že sa venuješ vlastnému šťastiu, a ak sa to niekomu nepáči, potom len zneužíval tvoju dobrotu. A takých ľudí v živote nepotrebuješ. Celkovo musíš od seba odtrhnúť tých, ktorí ti do života nič dobré neprinášajú.

Nehovoríme, že sa máš zavrieť doma a s nikým nestretávať, no ak sa poriadne zamyslíš, určite aj ty nájdeš vo svojom okruhu zopár ľudí, s ktorými nie si, ako sa hovorí, na jednej vlne. Takých, ktorí majú iné názory a ty tie svoje pri nich potláčaš. Takých, pri ktorých sa cítiš byť neistá, menejcenná či nevypočutá. Pomaly ich odstrihni zo života, nech môžu prísť tí, ktorí za to budú stáť. Vtedy sa zmeníš k lepšiemu aj ty sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.