Bol si úsmevom v dave ľudí, ktorý som si okamžite všimla. Bol si tým prenikavým pohľadom, ktorý mi po dlhej dobe rozbúšil srdce. Bol si prvým dotykom, ktorý som na sebe chcela ucítiť po tom, čo som sa rozhodla znova sa nezamilovať..

Bol si všetkým tým, čo som tajne dúfala stretnúť a mať.

A keď sme spolu pretancovali celú noc, keď sme sa lúčili silným objatím a nekonečnými bozkami, niekde tam, pod hviezdami, mimo naše mesto, som zverila svoje srdce do tvojich rúk. A verila som, že robím správne.

Každe tvoje slovo tomu nasvedčovalo, že to je správne a dobré, že sa budeme milovať ako nikto iný, že si budeme veriť, podporovať sa a že spoločne pôjdeme cestou života.

Ale časom sme nad tým všetkým začali strácať kontrolu. Už nie vždy sme prejavovali svoje city , nedávali najavo svoje emócie a snažili sa náš „vzťah “ škatuľkovať nálepkou priatelia. Ale obom nám bolo jasné, že to takto nepotrvá dlho, že to nepôjde. Ani jeden z nás to nechcel. Stále nechce.

Nevieme byť spolu, no ani bez seba. Nevieme sa pozerať na to, ako s nami flirtuje niekto iný. Nedokážeme akceptovať fakt, že by do života toho druhého mal vstúpiť niekto iný a nahradiť miesto, ktoré v živote toho druhého chceme obsadiť my.

Patríme k sebe. Je to v tých pohľadoch, dotykoch, úsmevoch. V tom ako sa zamilovane pozeráme, keď sa nikto nepozerá. Ako vyhľadávame neustále spoločnosť toho druhého, ako každá udalosť či akcia je u nás uprednostnená iba tým, že sa na nej zúčastní ten druhý.

Nemôžeme viac fungovať na základe všetkých týchto maličkosti, ktoré nás síce spájajú a extrémne tešia, ale nerobia nič, čím sa náš vzťah je schopný posunúť ďalej. Musia to byť gestá, jasné vety, hlboké rozhovory, rozhodnutia ktoré nás oficiálne spoja.

Musí to byť to, čo nás oficiálne dá dokopy. To, čo uvidia ostatní, kde už nebude potreba pýtať sa, či už sme konečne spolu, lebo to bude jasné všetkým. Tak poď, daj mi ruku a poďme to skúsiť. Tak, ako sme to vždy chceli.

Nekomplikujme si zbytočne naše životy, netrápme viac naše srdcia, keď dokážu k sebe tak dokonalo splynúť a tancovať spolu. Lebo medzi všetkými tými párty nocami, úsmevmi, dotykmi, vznikla láska. A je načase, ju poslať do sveta.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.