Dnes som opäť raz premýšľala nad vecami a udalosťami, ktoré sa stali počas tohto čarovného slnečného dňa. Divné je, že som sa zobudila tak svižne ako už dlho nie. Bolo to preto, lebo som očakávala detskú návštevu. Deti sú radosť a konečne som prišla na iné myšlienky. Tento deň bol výnimočný v tom, že som mala možnosť strážiť syna mojej priateľky a akosi som si uvedomila, že detská duša je naozaj čistá a raduje sa z maličkostí, z tých, ktoré my ako dospelí konzumenti ignorujeme a berieme ako samozrejmosť. Moja otázka znie, kedy sa to vytratilo?

Kedy sa z trávy stala slama? Pravdou je, že naozaj si to človek uvedomí, až keď sa zadíva do detskej duše a strávi s ňou pár hodín. Tá prirodzená zvedavosť a nefalšovanosť je to, čo nám tak veľmi chýba a mnohí z nás si to neuvedomujú a ani zďaleka sa nesnažia o to, aby to nejakým spôsobom nadobudli. Len tak prežívajú.

zdroj: unsplash.com

Slovo život je naozaj vzácne a nie každý ho chápe tým správnym spôsobom. Tak, ako ho chápe tá menšina na tejto krásnej planéte. Mnohí z nás skutočne nežijú, len prežívajú, a to je to, čo nás tak nesmierne zožiera, odlišuje a vytvára tú nervozitu v tele. Viete, toto je to jadro všetkého. Stratili sme chuť žiť, radovať sa zo života, usmievať sa a robiť čo nás baví. Prestali sme sa starať sami o seba a viac sa staráme o ostatných, pozor, nie tým vrúcnym spôsobom, ale tým, ktorý vzbudzuje hnev, závisť, aroganciu a to naše nekonečné ego, ktoré začalo rásť tak rýchlo a vysoko, že sa nedá len tak zastaviť pretože nás prevyšuje a vytvára dojem, že sme niečo viac. Pýcha predchádza pád a to si treba zapamätať.

zdroj: unsplash.com

Nie je to vždy len o úspechu, peniazoch a popularite. Treba myslieť na to, že to je len pozemské a dočasné. Keď opustíš tento nádherný svet nič z toho neuvidíš a ani to nebudeš potrebovať. Úprimne si myslím, že by ti to nemalo byť ľúto, pretože ak skutočne žiješ tento život a snažíš sa dať človeku trošku šťastia a spríjemniť niekomu deň je to lepšia investícia ako keby si presedel v kancelárii 15 hodín a nemal žiadny pocit satisfakcie. Ide o to akým spôsobom investujeme náš čas a do koho. Nie nadarmo sa hovorí, že Boh, rodina, priatelia sú všetko a viac ako čokoľvek iné. Peniaze (úspech) sú len dočasné a aj to ťa raz omrzí, ver mi! Nehovorím, že nie sú dôležité – pravdaže sú, ale k tomu, aby ti uľahčili život tu na zemi a nie aby ťa oň  oberali, aj o ten drahocenní čas.

Ty nevieš kedy tvoje hodiny dotýkajú a preto by si sa mal snažiť žiť naplno, dýchať tak silno, aby neustále bolo cítiť cirkuláciu krvi v tvojom tele. Ver mi, je lepšie opúšťať tento svet s láskou ako s nenávisťou a sám! Ty si tiež diamant, síce neobrúsený, ale si! A koniec koncov je to len na tebe akým spôsobom sa začneš obrusovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.