Ak máme zdravé telo, obchádza nás väčšina komplikácií v bežnom živote a taktiež sme pomerne šťastnejšie. Keďže ženské telo potrebuje špeciálnu starostlivosť, mala by si sa zamerať najmä na návyky, ktoré budú pre teba prospešné a budú ti vyhovovať. Tu je pár z nich, na ktoré by si rozhodne nemala zabúdať!

1. Relaxačné cvičenia a psychická hygiena

Nebudeme si klamať, drvivá väčšina z nás má telefón v ruke takmer celý deň. Preto je pre tvoj organizmus viac ako žiadúce, aby si ho na chvíľu odložila bokom a venovala sa samej sebe. Meditácia, jóga, či strečing – je len na tebe, akú formu relaxácie si vyberieš!

Už po pár minútach takejto aktivity sa uvoľníš a negatívnym myšlienkam môžeš dať zbohom. Všetko, čo k tomu potrebuješ je iba tiché príjemné miesto, pohodlné oblečenie a relaxačná hudba či video, ktorých na internete nájdeš hneď niekoľko.

2. Pohyb

Viem, že to znie ako klišé, ale pozri sa na to z praktického hľadiska – pri pohybovej aktivite sa začnú v tvojom tele vyplavovať hormóny šťastia a to ani nehovorím o viacerých benefitoch ako zdravší organizmus, lepšia kondička a najmä, lepší pocit zo seba samej!

Zabúdať by si nemala ani na správnu a štýlovú obuv. Najnovšiu kolekciu kvalitných topánok, ktoré sú vhodné nielen na cvičenie nájdeš TU.

3. Buď chvíľu sama

Samozrejme, že stretávanie sa s ľuďmi a najmä s tými, na ktorých nám záleží je super vec, avšak skús stráviť niekedy pár hodín osamote. Uvidíš, že ti padne dobre, ak sa budeš venovať tomu, čo zaujíma teba a nebudeš sa musieť nikomu prispôsobovať. Taktiež budeš mať úplný pokoj, čo môže byť pre tvoju myseľ jedine prínosom.

4. Odstrihni od seba toxických ľudí

A to myslím vážne! Človeka, ktorý prejavuje niektoré znaky toxického správania či psychického zneužívania je pre teba absolútne no-go! Najlepšia vec, ktorú pre seba môžeš urobiť je, že túto osobu jednoducho zo svojho života odstrániš. Hoci to zo začiatku môže vyzerať ako ťažký krok (najmä ak sa s danou osobou poznáš dlhší čas), z dlhodobého hľadiska ti to jedine pomôže!

5. Voda

Áno, čítaš správne, voda! Pravidelný pitný režim (a nemám na mysli ten, ktorý zahŕňa litre kávy, energetického nápoja či presladených džúsov) je absolútny základ. Možno to stále neznie až tak presvedčivo, preto zváž niektoré benefity, ktoré táto jednoduchá zmena so sebou prináša: voda pomáha pri únave, bolesti brucha a, samozrejme, aj pri ceste za krásnou pleťou.

Dúfam, že ti článok pomohol a aspoň jeden z návykov zaradíš do svojho každodenného života. Skús ich začať vykonávať postupne a uvidíš, ako sa tvoj život postupne zmení k lepšiemu!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.