Stav zamilovanosti je skvelá vec, vďaka ktorej je náš život oveľa krajší. Avšak mnohí ľudia zo zamilovanosti robia veci, ktoré by inak nerobili a prestanú byť samými sebou. Čo nerobiť vo svojom živote ak máš vzťah, no chceš aj normálne fungovať? Toto sú naše tipy. 

Nezabudni sa svojich priateľov. Toto robí veľa ľudí a je to jedna z najväčších chýb. Prestanú myslieť na kamošov, neozývajú sa a proste zabudnú na dlho budované kamarátstva. Čo sa však stane ak sa vy dvaja náhodou rozídete? Za kým pôjdeš? Zostaneš sama? To naozaj nechceš. Váž si priateľov, chodievaj s nimi von aj keď máš vzťah. Nemusíš byť neustále len s ním.

Tvoj partner nie je tvojim všetkým. Aj keď si tak hovoríte, nie je to úplná pravda. Nevieš, čo sa môže stať a preto maj aj ty čas pre seba, aj ty niečo buduj a zaujímaj sa o to, čo cítiš. Ak všetko dáš len svojmu priateľovi, stratíš samu seba a neskôr to môže byť naozaj vážne. V prvom rade si sama so sebou, až potom so svojim partnerom. Nezanedbávaj sa.

zdroj: unsplash.com

 

Nezahadzuj všetko. Ak niečo buduješ, buduj to ďalej. Pracuj na svojich snoch, plň si ciele a stanovuj si aj nové. To že máš vzťah ešte neznamená, že nemôžeš mať svoje sny či už v rámci práce alebo cestovania. Ak existuje niečo, čo by si si chcela splniť, urob to. Ak je nejaká krajina, do ktorej chceš ísť, choď. Neobmedzuj sa len preto, lebo máš vzťah.

Neuzavri sa. To je to najhoršie, čo môžeš urobiť. Nechaj svoju osobu mentálne aj duševne rásť, inak sa ti to v budúcnosti môže vypomstiť. Neuzavri sa pred okolitým svetom a rob to, čo ťa robí šťastnou. Nie je dobré byť neustále s partnerom a zabúdať na to, že si individuálna bytosť, ktorá pred vzťahom mala isté sny a ciele. Vzťah môže fungovať aj s tým, že obidvaja si budeme plniť veci, ktoré ste vždy chceli zažiť. Je to o podpore, nie o uzavretosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.