Pexels/fauxels

Láska si niekedy nevyberá a zaľúbiš sa aj do niekoho, o kom by si to ešte nedávno ani len nepovedala. Čo robiť, ak je tento človek tvoj kolega v práci? Určite ti hneď napadla hláška ne*er tam, kde ješ. To znamená, že by si si nemala začínať s niekým, s kým aj pracuješ. Je to naozaj tak?

Vzťahy na pracovisku bývajú dokonca aj niekde zakázané. Predstav si, že s tým človekom budeš neustále. Nielen v práci, ale ešte aj doma. To môže byť považované za najväčšiu nevýhodu takéhoto vzťahu. Tieto páry môžu skôr podľahnúť stereotypu a „ponorke“. Predsa len, nebudete si mať kedy od seba oddýchnuť a nebudete mať čas len pre seba, keďže budete stále spolu.

Si na niečo takéto pripravená?

Ďalšou nevýhodou je strata koncentrácie. Ak nebudete vedieť oddeliť city od svojho pracovného výkonu, môžeš byť viac roztržitá a nesústredená. To sa môže odraziť na vašom slabšom výkone a následnej nespokojnosti šéfa.

Ako si udržať vzťah v práci?

Aby sme neboli iba negatívne, musíme spomenúť aj to, ako vzťah s kolegom zvládnuť. Základom je, aby ste sa správali ako profesionáli a dokázali sa správať ako dvaja normálni spolupracovníci a nie zamilovaní tínedžeri. Dôležité je nechať si aj trochu priestoru. Ak robíte v rovnakej kancelárii, nemajte vedľa seba stoly alebo neseďte pri sebe.

Skôr či neskôr by ste mohli ísť na nervy aj ostatným ľuďom v práci. Zároveň si takto budete môcť uchovať chvíľku pre seba. Taktiež si nešuškajte, nadržte sa za ruky alebo sa pred ostatnými nebozkávajte. Tieto prejavy lásky si môžete nechať na neskôr, na pracovisku by nemali čo robiť. Možno to bude na začiatku náročné, pretože by si ho chcela objať vždy, keď ho uvidíš, ale ovládajte sa.

Ak dodržíte tieto odporúčania, uvidíš, že dokážete fungovať dobre doma aj v práci. Nezabúdaj však aj na všetky možné nástrahy, ktoré so sebou láska na pracovisku nesie. Už si len musíš povedať, či ti to za ten risk stojí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating