Emocionálna nevera

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nevera vždy bolí. Bolí to tak silno, že občas máš pochybnosti, či sa cez to vôbec dokážeš preniesť. Vedela si ale, že nevera nemusí byť vždy len fyzická? Existuje aj emocionálna nevera, ktorá je dokonca oveľa nebezpečnejšia, ako tá fyzická.

Predstav si situáciu. V práci máš nového kolegu. Je milý, pekný, pomáha ti, má rovnaký zmysel pre humor, tráviš s ním veľa času a v jeho blízkosti sa cítiš jednoducho dobre. Znie to ako začiatok nového romániku, že?

Lenže ty už si vo vzťahu. Svojho partnera miluješ a on teba, máte sa dobre a ani ti nenapadá, že by si ho mohla opustiť.

Emocionálna nevera
zdroj: Unsplash/dusan jovic

Napriek tomu cítiš, že to, čo je medzi tebou a tvojím kolegom, sa nedá úplne nazvať “pracovným” vzťahom. Ešte ste neprekročili tú poslednú hranicu, ktorou je fyzická nevera, ale myšlienky o tom čoraz častejšie navštevujú tvoju hlavu. A je to tu, emocionálna nevera ako vyšitá.

Čo je emocionálna nevera?  

Tie pocity a emócie, ktoré by si mala prežívať vo vzťahu so svojím partnerom, vznikajú pri kontakte s iným mužom. Máš pocit, že ti rozumie oveľa viac, ako tvoja polovička a čas s ním je naozaj na nezaplatenie. Častokrát je medzi kamarátstvom a zamilovanosťou veľmi tenká hranica. 

Rozpoznáš to tak, že cítiš k tomu druhému tú “chémiu” a sexuálnu túžbu. Nebozkávate sa a nespíte spolu. Však je to len flirt a cítiš sa pri tom komfortne, predsa nič zlé nerobíš a nikoho nepodvádzaš. Dokonca sa s ním rozprávaš o svojom vzťahu, vie o vašich problémoch s partnerom a dáva ti rady.  

Emocionálna nevera
zdroj: Unsplash/Anthony Tran

Akurát, tvoj partner o ničom nevie. Skrývaš to pred ním. Práve toto je prvý príznak emocionálnej nevery. Nehovoríš mu o tom, koľko času trávite spolu a čo k nemu reálne cítiš, ale vo výsledku – klameš. Ako zistíš, že sa to týka naozaj aj teba?  

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating