Vzťah na pracovisku

Niekedy sa stane, že vysnívanú lásku si nájdeš v práci. Nemusí to byť ani nič vážne, len strašne vás to k sebe ťahá a je veľmi ťažké sa tváriť, že medzi vami nič nie je. Ak je ti to povedomé a aj ty máš románik či vzťah na pracovisku, mala by si dodržiavať tieto 3 pravidlá.

Nemiešajte prácu a vzťah

Áno, aj keď to je veľmi náročné. Prvé mesiace chcú zaľúbení ľudia nonstop tráviť čas spoločne a každú sekundu si vyznávať lásku. Ale mala by si si byť vedomá toho, že tvoje pracovisko na to nie je najlepším miestom.

Pravdepodobne nechceš, aby sa tvoj vzťah s kolegom nejako odrazil na tvojej kariére a mene. Preto by si mala striktne rozdeľovať svoj ľúbostný život a prácu.

Páči sa mu kolegyňa
zdroj: Pexels/Canva Studio

Dávajte si pozor na ostatných kolegov

A hlavne vtedy, keď s nimi až tak dobre nevychádzate. Čudovala by si sa, ale niektorí ľudia len čakajú na to, že ten druhý urobí niečo zlé alebo nevhodné a najmä v práci.

Pre nich je to výbornou príležitosťou zničiť tvoju reputáciu a privlastniť si tvoje miesto a postavenie. Práve preto by si nemali prejavovať svoje emócie na pracovisku už len z tohto jediného dôvodu.

baba sa smeje v práci
zdroj: Unsplash/Jason Goodman

Popremýšľaj, ako budete spolu robiť, ak sa náhodou rozídete

Aj keď, pravdepodobne, momentálne si to nechceš ani pripustiť, čo je pochopiteľné, ale stáť sa môže naozaj čokoľvek. A preto vďaka úprimnému rozhovoru o takejto situácii už na začiatku vzťahu sa vám podarí vyhnúť problémom v budúcnosti. Ktoré môžu, ale, samozrejme, nemusia nastať. Budeš mať väčšiu istotu a pre teba, ako pre ženu, je to veľmi dôležité.

Ohovárajú ťa kolegovia v práci? V tomto našom článku sa dočítaš, čo by si s tým mala robiť a ako by si na to mala reagovať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating