Instagram/whatthechic

Nechcela by si si niekoho nájsť? Už máš vek aj na svadbu. Možno aj ty patríš k ženám, ktoré podobné otázky dostávajú v jednom kuse. Pri odpovedi sa milo usmievaš a hádžeš tému do neutrálu, aj keď by si najradšej zakričala: Nikdy! Je mi dobre samej! Čo je snáď single život horší ako byť vo vzťahu?

Podľa čoho si ľudia myslia, že majú právo takto súdiť iné osoby? Nemôžeš byť ako žena šťastná a spokojná len preto, že si „sama“? Naozaj žiješ nekompletný život iba kvôli tomu, že sa nechceš viazať? To rozhodne nie!

Hodnota človeka nezávisí od toho, či je v partnerskom vzťahu. Každý jeden by sa mal najprv pozerať na vlastnú osobnosť a svoju spokojnosť. To je prvoradé. A už nie je ničím novým, že mnoho ľudí si to takto užíva. Áno, existujú takí, ktorí sa v partnerskom vzťahu proste necítia sami sebou.

A je to úplne v poriadku. I keď to okolie stále nechápe, no časom ich prestane baviť zaujímať sa o to, či sa niekto postaví pred oltár alebo nie. Vzťahy nie sú pre všetkých. Môžeš milovať spoločenský život, stretávať sa s partnermi „na jednu noc“ či kamarátmi s „výhodami“, a aj napriek tomu prísť večer domov a užívať si svoje súkromie.

Existujú rôzne dôvody na to, prečo sa pre single cestu môžeš rozhodnúť. Mnohé sklamania, po ktorých si stratila vieru i nervy, strach zo záväzkov, pocit dusenia sa vo vzťahu, ale aj jednoduché zvyknutie si na to, že ti je dobre tak, ako to je. To, že to teraz takto cítiš, ešte neznamená, že sa to nemôže obrátiť.

Nikdy nevieš, ako sa tvoj život zmení, keď ti doň osud pošle niekoho výnimočného. No dovtedy sa nemáš za čo hanbiť a ani byť odsudzovaná. Ani vtedy, ak to chceš takto navždy. Je to len tvoje rozhodnutie, tvoja sloboda, tvoj pocit spokojnosti. Iba na tom záleží.

A ak to číta niekto, kto sa pozerá na to, či jeho priateľky majú alebo nemajú partnera, mali by ste sa zamyslieť nad tým, či naozaj je toto merítko menejcennosti. Vaše hodnoty môžu byť pekne popletené.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating