Self-care je častokrát neskutočná vec. 

Vytváraš si zoznam toho, čo musíš urobiť pre to, aby si pred ľuďmi vyzerala ako milujúca osoba. Pripravuješ si zdravé jedlá len preto, pretože ti to pomáha cítiť sa dobre pred ostatnými. Musíš robiť veľa vecí, aby si bola perfektná. Okrem toho, že sa musíš vedieť sama o seba postarať, musíš si obliekať pekné veci, nakrémovať ruky, stále sa usmievať, odpísať všetkým priateľom, vybaviť všetky veci, ktoré máš naplánované.

Svet, v ktorom je self-care len trend, je chorý svet. Starostlivosť o seba by nemala byť niečím ku čomu sa uchýliš, keď si absolútne vyčerpaná a potrebuješ nejaké uvoľnenie od vonkajšieho sveta. Skutočná starostlivosť o seba nie je o tom, že si dáš pleťovú masku a relaxačný kúpeľ. Je to o tom, že by vybuduješ život, ktorý budeš žiť s radosťou, od ktorého nebudeš utekať.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Často to však znamená, že v živote zlyháme, že sa nám niečo nepodarí a to je dobre. Je oukej niekedy nebyť oukej. 

No ak robíš príliš často ústupky pre iných, je to tak, že ti nezostane čas a priestor pre seba samú. A aj keď by to nemalo byť tak, ak sa ti niečo podarí, odmeníš sa. Pretože aktívna starostlivosť je to, čo je v dnešnej dobe módne a populárne.

Musíš použiť ten a ten filter na Instagrame, musíš vyzerať dobre, musíš sledovať módu, musíš mať svoj štýl.

Ak zistíš, že sa musíš pravidelne oddávať pocitu „čo si asi o tom pomyslí niekto iný“ a „veď si ten čokoládový koláč zaslúžim“, zamysli sa trochu. Nevyberaj si život, ktorý budeš žiť pre ostatných, ktorý bude pre teba nepochopiteľný a budeš ho nenávidieť.

Vyber si život, v ktorom budeš sám sebou. Vyber si život, v ktorom budeš vedieť, že čokoládový koláč a vaňa plná peny sú spôsoby, ako si užívať život – nie spôsoby, ako unikať zo života. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.