Občas sa veci kazia. Dokonalosť vo svete nikdy neexistovala a tak sú chyby, nedostatky či hádky bežnou a ničím výnimočnou vecou.

Nové auto raz stratí svoj lesk a funkčnosť sa zníži o 50 %. Pokazí sa jedna súčiastka, potom druhá, a pokiaľ sa o neho nebudeme starať s láskou a opravovať jednu vec za druhou, auto stratí svoju kvalitu a časom bude nepoužiteľné. A takto to je aj s našimi vzťahmi.

Zo začiatku sa všetko zdá byť dokonalé. Všetko je ako zo sna a ty máš pocit, že sa to nikdy nemôže pokaziť. No je to ako s tými časťami z auta. Najskôr odíde súčiastka s názvom úprimnosť, neskôr tá s názvom dôvera, a keď to skončí prí láske, veľmi ťažko sa to bude ,,opravovať“.

 

Oprava jednej veci za druhou znamená v tomto prípade snahu zachrániť to, na čom ti záleží. Keď si všimneš chyby a problémy včas, vždy existuje cesta, ktorou sa dajú napraviť. Pokiaľ nie je už príliš neskoro a problém nepokryla hrdza.

Na opravu jeden človek nestačí, no dvaja spolu dokážu veľké veci.

Preto nečakaj, že všetko bude ako z rozprávky. Bez snahy a vôle nebude nič fungovať tak, ako si vysnívaš. No keď do toho dáš svoju energiu, budeš na výsledok oveľa viac pyšná, ako keby ti to vyšlo samo. Niekedy nástroje, ktoré použijeme na opravu dokážu byť tak silné, že si ani nevšimneme, že sa daná vec niekedy pokazila.

Je iba na tebe, čo sa rozhodneš použiť, a aká dôsledná budeš pri výbere ,,nástrojov“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.