Rozchod

Nie každý vzťah končí happy endom, to určite vieš. Niekedy je lepšie ho nasilu ukončiť, aby ťa to nepoznačilo do budúcnosti a aby sa tvoja psychika úplne nezničila. Toto sú 3 situácie vo vzťahu, kedy je rozchod nevyhnutný.

Už si nedôverujete

Buď sa vaša dôvera nalomila a už to neviete napraviť alebo ste si ju nedokázali vôbec vybudovať. Keď vo vzťahu chýba dôvera, začína sa kaziť aj všetko ostatné.

Prestanete jeden druhého počúvať, prídu hádky, kontrola, žiarlivostné scény a časté sú aj problémy v posteli. Vo vzťahu sa skôr trápite a keď už na to naozaj nemáte silu, lepším riešením bude rozchod.

Nikto ti však negarantuje, že vo vzťahu s iným mužom tieto problémy zmiznú. Najmä nie vtedy, keď v tom predošlom bola naštrbená dôvera z tvojej strany. Nie vždy za to môže človek, ktorého máš po svojom boku. Zvyk nedôverovať sa v tebe môže skrývať a formovať už od detstva.

Ak je to aj tvoj prípad, mala by si to riešiť s psychologičkou a nie meniť jedného partnera za druhým s nádejou, že sa to nejako zmení samé.

Zažívaš fyzické alebo psychické násilie

Toto je bez debaty. Akékoľvek násilie do zdravého vzťahu jednoducho nepatrí a ak ho zazívaš, okamžite by si mala odísť.

Hádka s partnerom
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Ženy častokrát naivne dúfajú v to, že sa ich partner zmení a už sa to nebude opakovať, lenže čím ďalej, tým je to len horšie. Musíš byť silná a odvážna, zaistiť si podporu blízkych či kamarátov a odísť.

Na vzťahu pracuješ len ty

Občas sa stáva, že partner k tebe jednoducho prestane cítiť to, čo predtým, ale nemá odvahu to priznať. Vždy to zistíš podľa jeho chladného a odmeraného správania. Pokiaľ sa toto deje už dlhšiu dobu, pravdepodobne považuje vzťah za ukončený. A vtedy zbadáš, že sa to snažíš zachrániť len ty.

Si zúfalá a máš pocit, že sa snažíš dobýjať niekam, kde sú dvere už dávno uzavreté. Najťažšie je na tom uvedomiť si (a vôbec pripustiť), že už nie si viac milovaná. Ďalším krokom by mal byť už oficiálny rozchod, pretože čím viac sa budeš snažiť niečo zachrániť, tým dlhšie sa z toho budeš dostávať.

Sú však situácie, keď ešte existuje šanca a váš vzťah môžete zachrániť. Viac sa o tom dočítaš v tomto našom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating