Asi najpopulárnejší seriál za posledné roky zvaný Hra o tóny (Game of thrones) si získal srdcia miliónov ľudí. Keďže nedávno vyšla posledná časť série a rôzne obrázky a memes na teba vybiehajú z každej strany, aj ja ti prinášam niečo na pobavenie. V tomto článku zistíš to, akú postavu by si predstavovala podľa tvojho znamenia.

Baran – Daenerys Targaryen

Ak si baran, bola by si matkou drakov. Tvoja charizma a vodcovské schopnosti v tebe prebúdzajú skvelého vládcu. Taktiež si dosť temperamentná a impulzívna. Barani neznášajú len tak nečinne sedieť a nič nerobiť a to hlavne ak vedia, že môžu pomôcť.

Daenerys Targaryen❤😍

A post shared by Game of Thrones (@gameofthronesvoid) on

Býk –princ Oberyn

Princ Oberyn je zdá sa dokonalý muž. Spoľahlivý, oddaný, romantický a navyše aj šikovný. Rovnako ako býk, aj on si užíva život plnými dúškami. Bohužiaľ, vie byť veľmi tvrdohlavý a neodbytný a to hlavne vtedy, keď si niečo zaumieni ( čo však nakoniec viedlo k jeho koncu ). Ak budeš opatrnejší a trpezlivejší, časom možno dosiahneš to po čom túžiš.

Bíženci – Arya

Najmladšia Starkova dcéra perfektne zobrazuje blížencov. Nikdy nevieš, čo od nej dostaneš. Na jeden strane vie byť milá, spoločenská a zábavná, no ako každý blíženec aj ona v sebe skrýva dve tváre. Niekedy sa prezentuje ako chladnokrvná, samotárska a neprístupná. Ktorú tvár ukazuješ svetu ty?

RakRobin Arryn

Táto postava sa v GOT nevyskytovala na scéne dlho, avšak perfektne vystihuje podstatu znamenia Raka.  A to hlavne vďaka jeho pripútanosti k matke, a nedostatku zdržanlivosti , čo sa emócií týka. Ľudia narodení v tomto znamení majú sklony k tomu, aby sa u nich vytvoril obranný mechanizmus v podobe zmien nálad a egoizmu, pokiaľ sa s nimi nezachádza tak akoby chceli. Na druhej strane sú loajálni, snažia sa vyhýbať konfliktom a rodinu si vážia nadovšetko.

spoki.tvnet.lv

Lev –  Tyrion Lannister

Samozrejme, že lev by bol Lannister. A Tyrion tento rod reprezentuje rovnako dobre ako aj toto znamenie. Napriek všetkým výzvam, ktorým Tyrion čelil, sa mu vďaka jeho sebavedomiu, statočnosti a schopnosti zo všetkého sa vykecať podarilo prežiť. Je chytrý, kreatívny a sem-tam drzý, máva sklony k lenivosti a arogancii. No stále sa mu vodí dobre, aj keď nikdy nemusel tvrdo makať. Veď načo aj, keď vie správne využiť svoju múdrosť a dôvtip?

Panna – Jon Snow

Presne ako Jon Snow, aj Panna je nezávislá, milá, zásadová, ale často aj nepochopená. Ich praktickosť, starostlivosť a pokora bývajú známkou dobrého vodcu, ktorý však nepotrebuje byť centrom pozornosti (no vďaka ich schopnostiam často sú). Majú skvelú pracovnú etiku a odhodlanie, a preto sú často tak ponorené do svojej práce, že im uniká svet okolo nich.

Váhy – Sansa Stark

Vládnucou planétou tohto znamenia je Venuša- stelesnenie ženskosti, krásy a lásky. A aká iná postava sedí na tento popis ako prvorodená Starkova dcéra ? Sansa podobne ako ja Váhy, môže byť nerozhodná a prchavá, no hlboko v srdci je zbožná, spravodlivá a pokojná. Túži po láske a patnerstve, pretože lepšie funguje v páre ako sama. Avšak buďte opatrní, Váhy sú šikovné pri hraní sa na obeť.

[07×06] Sansa in the previous ep!

A post shared by Sophie Turner ♡ (@sansa) on

Škorpión – Khal Drogo

Rovnako ako škorpión aj Khal vyžaroval číru silu a vášeň. Ľudia si musia vedieť získať tvoj rešpekt, pretože im ho len tak nedaruješ. Aj keď s môže zdať, že intimitu berieš na ľahkú váhu, za správnych okolností dokážeš byt veľmi milujúci človek. Máš tendenciu až príliš kontrolovať svoje pocity, a preto sa ťažko otváraš ľuďom a neukazuješ im svoju citlivú stránku.

A post shared by Khal Drogo (@khal____drogo) on

Strelec – Jorah Mormont

Je tak trochu tulák. Jeho extrovertná a energická povaha mu pomáha prispôsobiť sa rôznym podmienkam. Rovnako ako Jorah aj strelec je otvorený, idealistický, inteligentný a  zároveň kultivovaý a ambiciózny. Vyžadujú slobodu a chcú robiť čo sa im zachce aj napriek tomu, žeby to mohlo poškodiť vzťahy s ostatnými.

Kozorožec – Littlefinger (Malíček )

Disciplína, zodpovednosť a zručnosť. Aj keď malíčka pravdepodobne všetci nenávidia, rovnako aj ako kozorožec oplýva týmito vlastnosťami. Okrem toho, že vie spôsobiť chaos takmer vo všetkom, je malíček skvelým podnikateľom a efektívnym manažérom, ktorý nemusí pohnúť prstom. Jeho práca je základnou súčasťou jeho identity.

https://www.instagram.com/p/BRyyvMcjWju/?taken-by=littlefinger.baelish

Vodnár – Lady Melisandra

Je trochu zvláštne priradiť lady ohňa k vzdušnému znameniu, avšak predstavuje rovnaké vlastnosti ako vodnár. Sebestačná, nekonvenčná a emocionálne uzavretá, stále bojujúca za to, čomu verí. Ich vládnucou planétou je Urán – a to im dáva titul vizionára. Vedia perfektne odhadnúť kde sa budú nachádzať o pár rokov a majú zdravé vnímanie budúcnosti. Slabou stránkou je prelietavosť ( od jedného kráľa k druhému)  a neúprosnosť.

Ryby – Ser Davos Seaworth

Starý ale dobrý! Ryby sú ako múdry, intuitívny a nezištný Ser Davos, schopný kedykoľvek sa obetovať pre tých, na ktorých mu záleží. Opovrhuje krutosťou a má vynikajúce komunikačné schopnosti, ktoré mu pomáhajú priateliť sa s ľuďmi rôznych spoločenských vrstiev. Rovnako aj ryby, sú šikovné a pozorné, na základe čoho sa vedia poučiť z chýb iných. Tiež milujú umenie ( vyrezávanie z dreva, niekto ??) a vychutnávajú si nové vedomosti. Niekedy však musíte byť viac obozretní a dávať si pozor na zradu od ľudí, ktorých máte radi.

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.