Používaš na odličovanie oleje alebo balzamy? Kým na jednej strane si ich veľa žien chváli, mnohé majú naopak veľmi zlé skúsenosti. Niektoré oleje môžu upchávať póry, v dôsledku čoho sa môžu objaviť problémy s akné. Treba vedieť rozlišovať medzi tými lepšími a horšími.

Ak si doteraz nepočula o YouTuberke Katy, mala by si to ihneď napraviť. Ide o vyštudovanú chemickú inžinierku, ktorá sa zameriava aj na zloženie jednotlivých kozmetických produktov, čo mnohé z nás zanedbávajú.

Tento raz si posvietila práve na spomínané odličovacie oleje a balzamy. Pri každom produkte ozrejmila ich zloženie a aj to, do akej miery by mali upchávať póry. Ide o stupnicu komedogenity, ktorá však nie je stopercentná. To, čo tebe môže vyhovovať, tvojej kamoške už nemusí. Ale to je tak asi pri všetkom.

Pri niektorých výrobkoch budeš naozaj prekvapená a možno až zhrozená, aké majú zloženie. Katy si posvietila aj na čistiaci olej značky Nivea, s ktorým nemala dobré skúsenosti ani YouTuberka Jana Hrmová. Pred niekoľkými týždňami si dopriala oil cleansing, z ktorého sa jej vytvorili nepekné vyrážky a použila práve spomínaný olej.

Určite ti odporúčame pozrieť si toto video, v ktorom nájdeš veľa užitočných informácií. Pod videom nájdeš zoznam testovaných produktov, tak sa môžeš rovno pozrieť, či Katy neotestovala aj ten tvoj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.