Večerný tréning: tieto potraviny by si mala jesť pre doplnenie energie

Večerný tréning je skvelý a niekedy sa mu nedá vyhnúť, keď počas dňa nemáme iný priestor. Ale je veľmi dôležité vybrať si správnu stravu, ktorú si po ňom dáš. Pre obnovenie energie, ale aj na podporu rastu a celkové urýchlenie regenerácie. Ak nevieš, aké jedlo zvoliť, tak si prečítaj naše tipy, ktoré ti s tým pomôžu.

Správna strava po večernom tréningu je veľmi dôležitá, ak chceš, aby sa ti správne dobila energia. Nezabúdaj, že potrebný je aj dostatočný príjem tekutín, bez ktorých to nikdy nebude ono. Asi je úplne jasné, že by si sa mala vyhnúť nezdravým a ťažko stráviteľným potravinám, ale ak nevieš, aké zvoliť, tak sleduj tieto tipy. Napríklad sa odporúča jesť jedlo s proteínmi a sacharidmi iba do dvoch hodín po cvičení.

4 nevhodné potraviny po večernom tréningu

Smoothies

Smoothie je skvelá strava, ktorá má v sebe kopec proteínov, ale len vtedy, keď si ho spravíš sama. Ak si kúpiš už hotové zmesi, tak môžu obsahovať veľa pridaného cukru a ten teda nepotrebuješ. Ešte jeden tip, skús ho piť pomaly, vtedy viac zasýti.

Večerný tréning: 4 potraviny, ktoré ti doplnia energiu
zdroj: Unsplash/Brenda Godinez

Pikantné jedlo

Najlepšie, čo pre seba po tréningu môžeš urobiť je to, že si dáš jedlo, ktoré je ľahko stráviteľné. A tým pádom sa určite vyhni pikantným jedlám. Korenia ako je napríklad salsa alebo horčica sú ťažké, a preto ti spôsobia viac škody ako úžitku.

Sóda

Hydratácia je síce po tréningu nesmierne dôležitá, avšak nerob to pomocou žiadnej sódy. Nezabezpečí ti pocit, že si sa napila a ešte k tomu ti aj môže spôsobiť nadúvanie, či plynatosť. Na noc to nie je práve to najlepšie, čo by si chcela zažiť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness