Mnoho ľudí, no špeciálne žien sa snaží dosiahnuť pomyselný pekáč buchiet na bruchu. Makajú, cvičia a potia krv pre tých šesť kopčekov, ktoré znamenajú svet, no výsledky stále nie sú. My máme pre teba zaručené cviky, ktoré ak budeš praktizovať dostatočne často, výsledky prídu. Tak poď s nami do toho a cvič!

Russian twist

Cvik, ktorý je zameraný na tvarovanie úzkeho pásu a kociek na bruchu, ti dá skutočne zabrať. Začínaš v sede, prekríž členky a zdvihni ich do vzduchu, aby sa nedotýkali zeme. Ruky spoj, akoby si sa modlila a vytočíš trup doprava a rukami sa dotkneš zeme, potom sa vrátiš do počiatočnej polohy a zopakuješ na druhú stranu. Tento cvik opakuj 10 x na každú stranu v 3 sériach. 

 

Leg raises

Teraz sa zameriame na spodné brucho, ktoré je taktiež  potrebné precvičiť pri budovaní brušných svalov. Začínaš v polohe ležmo, ak si začiatočníčka daj si ruky pod zadok, kvôli tomu, aby sa ti chrbát neodliepal z podložky. Pre pokročilé dajte ruky buď vedľa tela, alebo ich rozpažte. Nohy daj do 90 stupňového uhla a pomaličky ich pokladaj na zem bez toho, aby si sa jej dotkla a vráť sa späť. Opakuj 15 x v 3 sériach.

Hip raises

V preklade zdvíhanie panvy ti pomôže ešte viac precítiť brušné svalstvo. Znovu si v polohe ako na začiatku predošlého cviku len máš pokrčené nohy. Zdvihni panvu a kolená pritiahni k hlave. Vrátiš sa späť a nohy vystrieš tak, aby si vyzerala ako doska a znovu pokrčíš späť. Opakuj 10 x v 3 sériach.

 

Plank – kolená k lakťom

Plank pozná dúfam každá, no existuje veľké množstvo variácií, ktoré dokážu ešte lepšie precvičiť telo aj svaly. Daj sa do klasickej polohy planku na lakťoch. Následne pritiahni pravé koleno k pravému lakťu bočnou stranou a vráť sa do začiatočnej polohy. Zopakuj aj na druhej strane. Každú stranu precvičíš 15 x v 3 sériach.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.